Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalarla gündem oldu. Sinan Ateş cinayetinden, enflasyona, EYT yasasına kadar birçok konu hakkında konuşan Meral Akşener'den 6'lı Masa ya da muhalefetin adayıyla ilgili bir açıklama gelmiş değil.

Meral Akşener, Sinan Ateş'in Ailesinin Kendisinden Özel Bir Talebi Olduğunu Söyledi

Meral Akşener, Sinan Ateş cinayetiyle sözlerine başladı ve Sinan Ateş'in ailesinin kendisinden özel bir talebi olduğundan bahsetti; “Ankara bir suikaste sahne oldu. Sinan Ateş’e düzenlenen suikast, Emniyet birimlerini ayağa kaldırması gereken bir olaydır. Bu olayın acilen aydınlatılması için ellerinden geleceğini yapacağına inanıyorum. Ailesinin bir özel talebi oldu. Soru önergesi, araştırma önergesi yapılmamasına dair Ayşe Ateş üzerinden bir talebi oldu. Bütün herkese duyurmakla mükellefim bunu. Allah yeniden hepsine sabır versin.”

EYT Üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Yüklendi

Sinan Ateş hakkındaki sözlerinin ardından Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a zamlar ve enflasyon üzerinden yüklendi. Bu açıklamalardan sonra da, 2 milyondan fazla kişiyi ilgilendiren EYT kararı hakkında konuşan Merak Akşener şu sözleri sarf etti; “Aslında sayın Erdoğan da gidişatın farkında. Gider ayak seçimi kaybetsek de bu işte yokum dediği işleri birer birer yapmaya başladı da oradan biliyorum. EYT düzenlemesinden bahsediyorum. Demek ki artık seçimi kaybedeceğini o da anladı. Yavaş yavaş içselleştirmeye başladı. Biz bu durumdan ziyadesiyle memnunuz. Muhalefet korkağı bir iktidarın her gün biraz da sözümüze gelmesini büyük bir keyifle izliyoruz. Hatta önümüzdeki seçimlerden sonra hiç değilse insan içine çıkabilmeleri için bundan sonra da bizi takip etmelerini kendilerine tavsiye ediyoruz. Hep söylediğim gibi bizim projelerimiz, çözümlerimiz milli maldır, alsınlar kullansınlar. Yıllarca yılmadan, yıkılmadan müthiş bir hak mücadelesi yürüten, kırmadan, dökmeden haklarını arayan ve sonunda o haklarını söke söke alarak tebriği hak eden EYT’li kardeşlerimi yürekten kutluyorum. Düzenleme milletimize ve memleketimize hayırlı olsun. Siz tek adama ve ucube sistemine diz çöktürdünüz. İnadını kırdınız, söylediklerini yedirdiniz. Sandık korkusu işte böyle bir şeydir. Koltuk elden gidiyor kaygısı işte böyle bir şeydir.”