Ünlü şarkıcı Demet Akalın'ın adı son günlerde dillerden düşmüyor. Çünkü orman yangınlarını engellemek için canını dişine taktı. Bundan sonra da çevreyi korumak için her şeyi yapacak gibi görünüyor!

Bunu Kimse Bilmiyordu! Demet Akalın'dan Bomba Estetik İtirafı: "Yıllara Meydan Okumak İçin..." Bunu Kimse Bilmiyordu! Demet Akalın'dan Bomba Estetik İtirafı: "Yıllara Meydan Okumak İçin..."

Demet Akalın, şarkılarıyla 2000'li yıllardan itibaren Türk pop müziğin kraliçelerinden biri olmayı başardı. Genelde eski sevgiliye sitem içeren ve "nispetli" şarkılar denen bir tür yaratan Demet Akalın, bu çerçevenin dışına çok çıkmıyordu. Görüşlerini beyan etmekten kaçınan ünlü isim, diğer meslektaşları gibi ulaşılmaz bir imaj çizmediği için de toplumsal olaylar karşısında aldığı tavırlar sık sık eleştiriliyordu. Ama son zamanlarda Demet Akalın'a bile bir haller oldu!

Pandemide Coştu

Demet Akalın-1

Ünlü şarkıcı, pandemi döneminde ne yapsa eleştiriliyordu. Çünkü insanlar işsiz kalırken ve ne yapacağını bilemezken, Türkiye'nin en çok kazanan şarkıcılarından biri olduğu halde "Pandemide geçinemiyorum" dedi! Bu iletişim kazası sonrasında yaptığı televizyon programından,  sponsorlarla çıktığı tatillere kadar her şey eleştirildi. Ama aşılama bir türlü başlamayınca hatta elimizdeki aşılar başka ülkelere gönderilince Demet Akalın bile çıldırdı! Sık sık pandemi politikalarını eleştirmeye başlayan ünlü şarkıcı, son günlerde Türkiye'yi kasıp kavuran orman yangınlarına çare bulmak için de en çok çalışan ünlülerden biri oldu.

"Diplomat" Demet Akalın

Demet Akalın

Yangınların ilk gününden beri çalışarak dev bir yardım kampanyası örgütleyen Demet Akalın, hala en ufak bir ihtiyaç için bile Instagram'da çağrı yaparak afet bölgelerinin kahramanı olmayı başardı. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat bile özel olarak ona teşekkür etti! Bir ara Instagram'da helikopter pilotu arayan ünlü şarkıcı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'yla kazara da olsa diplomatik temaslarda bulununca herkes çok güldü. En kısa sürede bir yardım derneği kurmaya karar veren Demet Akalın, son paylaşımlarına bakarsak çevrecilik faaliyetlerine yoğunlaşacak gibi görünüyor!

Gördüklerine Dayanamadı

Demet Akalın story (3)

Demet Akalın, artık çevreye zarar veren her şeyi sosyal medya hesaplarından paylaşıyor ve şahısları ifşa ediyor. Yolda giderken arabadan su şişesi atan birini gören ünlü şarkıcı, "Bu hıyar da sabah penceresinden su şişesi attı! Yanaştım, genç bir çocuk 'Elimden kaydı' dedi! Trafikte cezası varsa buyurun." dedi. İhbarlara da devam edecek gibi görünüyor!