Konut almak isteyenlerin en büyük sorunlarının başında, son dönemlerde emlak piyasasında yaşanan fahiş fiyat artışları geliyor. Bunula birlikte konut fiyatları bu şekilde yükseldikçe yeterli nakit birikimi olmayan tüketicilerin bankalardan konut kredisi alma konusundaki umutları da azalıyor. Çünkü daha yüksek miktarlarda kredi yükü altına girmek herkes için önemli bir risk olarak görülüyor. Ayrıca bankadan çekilecek olan kredinin miktarının artması, kredinin faiz yükünü de artıracağı için bu seçenekle birlikte ev alma hayalleri de doğal olarak eleniyor. Diğer yandan emlak komisyon firmalarının da almış oldukları komisyonlar ve masraflar buna eklenince, bu devirde ev almak birçok tüketici için daha da zorlaşıyor. Ancak tam da bu noktada halen daha konut almayı düşünen kişiler gözünü Ziraat Bankası’nın satışa çıkardığı konutlara dikmiş durumda. Çünkü Ziraat Bankası son derece avantajlı fiyatlarla elindeki hacizli konutları piyasanın neredeyse yarı fiyatına satışa çıkartıyor. Buna ek olarak fiyat avantajının yanı sıra ayrıca KDV ödemenize de gerek kalmıyor. İşte detaylar!

Ziraat Bankası Konutlarını Nasıl Alabilirsiniz?

Ziraat Bankası, daha önceden verdiği kredilerin karşılığı olarak ipotekte olan konutları ihale yoluyla satışa çıkartıyor. E-ihale yoluyla satışa çıkan daireler için yapmanız gereken şeyse size en yakın Ziraat Bankası Şubesi'ne başvurarak taşınmazın muhammen bedelinin %6'sı tutarındaki teminatı yatırmak. Bundan sonra ise yine şubede dolduracağınız Gayrimenkul Satış Şartnamesi'nin her sayfasını imzalamanız gerekiyor. Bunun ardından cep telefonunuza gelen şifre ile bankanın internet sitesindeki gayrimenkul satış bölümüne girerek almak istediğiniz konutu inceleyerek teklifte bulunabilirsiniz.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Bankanın Güncel İlanlarından Örnekler

  • İzmir Kiraz'da Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan 2 oda 1 salon apartman dairesi için belirlenen başlangıç bedeli 497.500 TL'dir. Bankanın bu daire için açmış olduğu ihaleye katılım için yatırmanız gereken teminat bedeli ise 29.850 TL.
  • İstanbul'un Güngören ilçesinde bulunan 3 oda 1 salon apartman dairesi için belirlenen başlangıç bedeli 1.950.000 TL'dir. Bankanın bu daire için açmış olduğu ihaleye katılım için yatırmanız gereken teminat bedeli ise 117.000 TL.
  • Aynı şekilde bankanın vermiş olduğu konut satış ilanlarından birisi de Ankara'da bulunuyor. Ankara'nın gözde ilçelerinden birisi olan Çankaya ilçesinde bulunan 3 oda 1 salon daire için belirlenen başlangıç bedeli 1.677.500 TL'dir. Bankanın söz konusu daire için açmış olduğu ihaleye katılım için yatırmanız gereken teminat bedeli ise 100.650 TL olarak belirlenmiştir.