2022’de ekonomide yaşanan dalgalanmalar, yüksek enflasyon ve kur değerleriyle birlikte hayat pahalılığı en üst seviyeye çıktı. Ekonomik açıdan zor günler yaşayan vatandaşlara hem devlet hem de belediyeler tarafından sosyal yardımlar yapılıyor. Bu yardımlardan en dikkat çekeni ise İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan üniversite destek ödemeleri oldu. Eğitim hayatına üniversitede devam eden çocukları bulunan ihtiyaç sahibi İzmirlilerin yararlanabildiği üniversite destek ödemesinin detayları da belli oldu!

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Üniversite Öğrencilerine Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında sosyal belediyecilik için örnek gösterilebilecek çok sayıda projeye imza atıyor. Hayat pahalılığının hızla artmaya devam ettiği bu dönemde büyükşehir belediyesi, kent genelindeki ihtiyaç sahibi ailelerin, üniversitede eğitim gören çocukları için maddi yardımda bulunuyor. Büyükşehir belediyesinin sürdürdüğü destek kapsamında İzmir’de ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların üniversitede eğitim gören çocukları için nakdi yardım yapılıyor.

5.000 İhtiyaç Sahibi Aile Yararlanabiliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya alınan üniversite destek ödemesi programından kent genelindeki 5.000 ihtiyaç sahibi aile yararlanabiliyor. Büyükşehir belediyesi kentte ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların çocukları üniversitede eğitim görüyor ise maddi yardım yapıyor. Kentteki 5.000 ailenin yararlanabildiği destek ödemesinde öğrencinin İzmir’deki üniversitelerde eğitim görmesi şartı bulunmuyor. Yani diğer şehirlerde üniversite eğitimi alan İzmirliler’de bu üniversite destek ödemesinden yararlanabiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite Yardımı Ne Kadar?

Büyükşehir belediyesi tarafından duyurulan üniversite destek ödemesi her eğitim öğretim dönemini kapsayacak şekilde gerçekleştiriliyor. Buna göre tam 8 aylık eğitim süreci göz önünde bulundurularak, ihtiyaç sahibi ailelerin üniversitede eğitim gören çocukları için toplamda 3.200 TL tutarında ödeme gerçekleştiriyor. Buna göre İzmir’de büyükşehir belediyesi tarafından kriterlere uygun olan üniversite öğrencilerine aylık 400 TL’den 8 ay için toplam 3.200 TL tutarında nakdi yardım yapılmış oluyor.

Büyükşehir belediyesi söz konusu destek ödemelerini eğitim öğretim döneminin ilk yarısı için Kasım ayında 1.200 TL olarak gerçekleştiriyor. Desteğin geriye kalan 2.000 TL’lik kısmı ise Mayıs ayında gerçekleştiriliyor. Ödemeler üniversite öğrencilerinin belirlenen hesaplarına otomatik olarak gerçekleştiriliyor.