O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Eğitimini sürdüren öğrenciler için ülkemizde çok sayıda kuruluş tarafından burs ve maddi destek programları sunuluyor. Ülkemizde öğrenci ve eğitimin desteklenmesi amacıyla sürdürülen projelerden birisi de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki öğrencilere destek olmayan devam ediyor. Belediye üniversite öğrencilerine 3.200 TL tutarında destek ödemesi yapıyor.

İzmir’de Öğrencilere 3.200 TL Destek Ödeneği

İzmir Büyükşehir Belediyesi(İBB) uzun yıllardır sürdürdüğü sosyal destek programları ile şehirdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Maddi destek, gıda yardımı ve yakacak yardımı gibi pek çok farklı şekilde sunulan sosyal destek programları sayesinde İzmir’de ihtiyaç sahibi vatandaşlara önemli bir destek sağlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi şimdi de İzmir’de ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların üniversite eğitimi alan çocukları için destek ödemesi yapıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından “Üniversite Destek Ödemesi” olarak isimlendirilen bu destek ödemesi sayesinde İzmir’de ihtiyaç sahibi ailelerin üniversitede eğitim gören çocuklarına maddi yardım sağlanıyor. Her eğitim öğretim yılında 2 faz olarak sağlanan destek ödemesine ilişkin büyükşehir belediyesinden açıklama geldi.

Üniversite Öğrencilerine Mart’ta 2.000 TL Destek Ödemesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020-2021 eğitim öğretim dönemi kapsamında kentteki ihtiyaç sahibi vatandaşların üniversitede öğrenim gören çocukları için toplamda 3.200 TL destek ödemesi yapılıyor. 3.200 TL tutarındaki destek ödemesinin ilk kısmı 2021’in Aralık ayında 1.200 TL olarak öğrencilere aktarılmıştı. Büyükşehir belediyesinden yapılan yeni açıklama ile 3.200 TL tutarındaki üniversite destek ödemesi programının kalan kısım ödemelerinin Mart ayı içerisinde yapılmaya başlandığı belirtildi.

Koşullara uygun olan üniversite öğrencileri Mart ayı sonuna kadar 3.200 TL’den kalan ve ikinci kısmı oluşturan 2.000 TL tutarındaki destek ödemesini alabilecek. Ödemeleri Mart ayı içerisinde tek seferde gerçekleştirilecek. Üniversite öğrencilerinin ikinci kısım destek ödemesini almak için ekstra başvuru yapmalarına ise gerek bulunmuyor. Aralık ayında ilk ödemeyi alan üniversite öğrencileri, ikinci ödemeleri de yine ilk seferde olduğu gibi otomatik şekilde hesaplarına aktarılmasıyla alabilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sadece lisans eğitimi için değil ilkokul, ortaokul ve lise ile birlikte yüksek lisans ve doktora seviyelerine yönelik olarak da çeşitli eğitim destek ödemeleri bulunuyor.