İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilkokuldan başlayarak, lisansüstü eğitim alan öğrencilere kadar, geniş perspektife sahip destekler sunuyor. Üniversite öğrencileri ve lisansüstü eğitim alan öğrencileri kapsayan destekler, yılda 3.200 TL olmak üzere 2021-2022 eğitim dönemi için belirlenen destek rakamıydı. Bu desteğin ilk ödemeleri, belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine 2021 yılının Aralık ayında 1.200 TL olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştı.

Desteğin kalan 2.000 TL’ lik bölümüyse, 2022 yılının Mart ayı içerisinde tüm hak sahiplerinin hesabına tek seferde yatırıldı. İzmir’ de ikamet eden İzmir ya da ülkemizin herhangi bir yerinde üniversite eğitimi gören öğrencileri kapsayan destek, ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen başvurulara yapılıyor. Desteğin ikinci bölümü olan 2.000 TL için, hak sahiplerinin yeniden herhangi bir başvuru yapmaları gerekmiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ nden yapılan yazılı açıklamayla, Mart ayı boyunca 1.200 TL olarak ilk ödemeyi almış tüm hak sahiplerinin ödemelerinin banka hesaplarına yapıldığı ilan edildi.

İzmir Üniversite Öğrencilerine Destek Kampanyası Nedir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bütçesinin önemli bir bölümünü, ihtiyaç sahibi İzmirlilere ulaştırmak için ayırıyor. Bu çerçevede, üniversite eğitimi alan üyesi bulunan aileler, bu destekten faydalanmak için belediyeye başvurabiliyor. Ailelerin İzmir’ de ikamet ediyor olması ön koşul. Koşulları karşılayan başvurular arasında yapılan seçimle, hak sahipleri belirleniyor. Buna göre 2 ya da 3 taksitte olmak üzere, her eğitim döneminde destekler hak sahiplerine ulaştırılıyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

2021-2022 eğitim döneminde, Üniversite Öğrencilerine Destek kampanyası kapsamında, her öğrenciye toplamda 3.200 TL destek yapılacağı belirlenmişti. Bu kapsamda ilk ödemeler de 2021 yılının Aralık ayında 1.200 TL olarak gerçekleştirilmişti. Daha önceki yıllarda 3 taksit olarak ödenmiş olan desteğin, bu yılda aynı şekilde verileceği öngörülüyordu. Buna karşın İzmir Büyükşehir Belediyesi, destek ödemelerinin kalan bölümünü tek seferde Mart ayında hesaplara yatırdı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Destekleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İhtiyaç sahibi olan İzmirlilerin ilkokuldan başlayarak her seviyede çeşitli destekler almasını sağlamaya çalışıyor. Her seviye için farklı şekillerde sunulan destekler, öğrencilerin daha kolay bir yaşam standardına ulaşabilmesini sağlamaya çalışıyor. Öğrencilerin eğitim yaşamının daha kaliteli geçmesi ve sürebilmesi için, ihtiyaç sahipleri belediyeden yardım talebinde bulunabiliyor.