Özellikle son ekonomik krizin akabinde yaşanan fiyat artışları nedeniyle birçok öğrenci ve aile eğitim masraflarının karşılanması konusunda ciddi anlamda zorluk yaşamaya başladı. Bu kapsamda gerek merkezi ölçekte, gerekse yerel belediyeler tarafından gerekse de özel vakıf, kurum ve kuruluşlar tarafından sağlanan eğitim bursları oldukça önem kazandı. Söz konusu desteklerden yararlanan öğrenciler bu sayede eğitim hayatlarına devam edebilmek için önemli katkılar elde etmiş oluyor. Bu katkılardan birisi de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmirli aileler ve öğrencileri için sunuluyor. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanabilmesi için oldukça önemli olan söz konusu destek,  8 ay boyunca sağlanacak olup toplamda 5 bin aileyi ilgilendiriyor. İhtiyaç sahibi 5 bin aile, üniversitede eğitim gören çocukları için İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sunmuş olduğu bu ekonomik destekten yararlanabiliyor. İşte detaylar!

"Biz Yanınızdayız!"

İzmir Büyükşehir Belediyesi "Koşullar ne olursa olsun, biz yanınızdayız" sloganı ile yola çıkarak üniversitede eğitim gören kentliler için önemli bir ekonomik destek sunuyor. Eğitim, kültür ve sanat alanlarına her daim öncelik tanıyan İzmir'de Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan eğitim desteğinden tam 5 bin aile yararlanabiliyor. Buna göre; Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi durumdaki 5 bin aileye, üniversitede öğrenim gören çocukları için bir öğrenim desteği sunuluyor. Başvuruların belediyenin internet sitesi üzerinden gerçekleştirildiği destek için başvuru sahiplerinin isimlerine toplamda 3 bin 200 TL yatırılacak.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

8 Ay Boyunca Ödenecek

Eğitim öğretim dönemi süresi içerisinde devam edecek olan öğrenim desteğinin ilk taksiti olan bin 200 TL, tüm Vakıfbank şubelerinden çekebiliyor. Toplamda sunulacak olan Üniversite Eğitim Desteği ise 3 bin 200 TL tutarında. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya dönük olarak sunulan desteğin çekilebilmesi için başvuru sahiplerinin bankaya kimlik kartlarını ibraz etmeleri gerekiyor. Destek hakkında açıklamalarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, “Bu ekonomik krizde önce geleceğimizi kurtaracağız. Gençlerimize 3200 TL'lik eğitim desteğimizin 1200 TL'sini hesaplara yatırdık. Koşullar ne olursa olsun, biz yanınızdayız” ifadelerini kullandı.
Tüm belediyeler için örnek bir dayanışma kültürüne imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sunmuş olduğu eğitim desteği için ayda 400 TL olmak üzere 8 ay boyunca toplam 3.200 TL’lik bir destek sağlanıyor.