1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Her yıl olduğu gibi bu yılda da Ramazan ayının gelmesi dostluk ve paylaşma duygularını ön plana çıkartıyor. Yüksek enflasyon rakamları, artan fahiş piyasa fiyatları ve son yılları körelten Pandemi derken, 2022 Ramazan ayında yardım muhtaç kişi sayısında da artışa neden oldu. Bu yıl Ramazan ayına özel düzenlenen yardım kampanyaları, ihtiyaç sahibi vatandaşlara umut oluyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi de “Ramazan Desteği” kampanyasıyla ihtiyaç sahiplerine yardımcı olma fırsatı getiriyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan’da ihtiyaç sahibi vatandaşları unutmuyor. Kent genelinde belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara bu Ramazan’da da önemli destekler sunmaya devam ediyor. Ramazan ayının başlamasıyla birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, İzmir genelinde ikamet eden ihtiyaç sahibi 40.000 haneye gıda paketi desteği sağlanıyor.
Büyükşehir belediyesi tarafından Ramazan ayına özel sosyal yardımlarda Ramazan kolisi veya gıda kolisi yardımları ile sınırlılık söz konu değildir. Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı boyuna yine İzmir genelindeki ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 68.000 aileye toplamda 20.4 Milyon TL tutarında nakit desteği de sunacak.

İzmir 600.000 Kişilik İftar

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca şehir genelinde farklı noktalarda kuracağı iftar çadırlarıyla kimsesiz, yardıma muhtaç vatandaşlarında Ramazan’ın bolluk ve bereketinden istifade edebilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Ramazan ayı boyunca 600.000 kişilik iftar çadırlarıyla vatandaşlara iftar ve sahur vakitlerinde yardımcı olunuyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardım Kampanyası

İzmir Büyükşehir Belediyesi, mevcut kaynak ve bütçeleri doğrultusunda kurumsal olarak şehir genelinde Ramazan ayına özel sosyal yardımlarda bulunuyor. Bu yardımların daha fazla kişiye ulaşmasını isteyen ve bunu nasıl yapacağını bilemeyenler için büyükşehir belediyesi tarafından bir kampanya başlatıldı. İftar sofralarının bereketini arttıracak ve zenginliğini paylaşma fırsatı sunacak kampanya kapsamında ihtiyaç sahibi aileler adına iftar menüsü satın alınabiliyor.

Her gün daha fazla ihtiyaç sahibi vatandaşın iftar menülerinden yararlanabilmesi için ister 1 adet, ister de bütçeniz el verdiği ölçüdeki sayılarda iftar menüsünü İBB, “Halkın Bakkalı” proje kanalı üzerinden alabilirsiniz. Kampanyaya “https://dayanismanoktasi.halkinbakkali.com/” adresinden ulaşılabiliyor.