Türkiye’de eğitim hayatına devam eden öğrencilere yönelik olarak maddi destek, pek çok kurum ve kuruluş tarafından sunulmaya devam ediliyor. Bu kuruluşlardan birisi de İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir. İzmir’de büyükşehir belediyesi tarafından kentteki üniversite öğrencilerine maddi destek sağlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, her yıl ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine 3.200 TL maddi destek ödemesi yapıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite Öğrencilerine 3.200 TL Maddi Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi(İBB), yıllardır olduğu gibi günümüzde de kentteki ihtiyaç sahibi öğrencilere maddi destek sağlamaya devam ediyor. Özellikle kentteki ihtiyaç sahibi vatandaşların üniversitede eğitim gören çocuklar için tam 3.200 TL tutarında destek ödemesi yapıyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından üniversite öğrencilerine sunulan 3.200 TL tutarındaki üniversite destek ödemesinden ihtiyaç sahibi vatandaşların çocukları yararlanabiliyor. Üstelik üniversite destek ödemesi için illaki kentteki üniversitelerde eğitim alıyor olma zorunluluğu da bulunmuyor. Çünkü büyükşehir belediyesi ailesi İzmir’de ikamet eden tüm ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin diğer şehirlerdeki üniversite eğitimleri içinde bu destek ödemesinden yararlanmasını sağlıyor.

Üniversite Destek Ödemesi 2 Faz Olarak Yapılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından üniversite destek ödemesi her eğitim öğretim döneminde 2 faz olarak, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencileri için yapıyor. Büyükşehir belediyesi 2021-2022 eğitim öğretim dönemine ilişkin üniversite destek ödemesinin 2 fazını da tamamladı. Bu eğitim öğretim döneminde üniversite öğrencileri ilk fazı 2021’in Aralık ayında almıştı. İlk faz olarak öğrenciler büyükşehir belediyesinden 1.200 TL tutarında destek ödemesi almıştı.

2021-2022 eğitim öğretim dönemine yönelik üniversite destek ödemesinin 2.fazı ise Mart 2022’de yapıldı. Mart ayı içerisinde üniversite öğrencilerinin hesaplarına otomatik olarak destek ödemesinden kalan 2.000 TL tutarındaki maddi destekleri yatırıldı. Böylelikle üniversite öğrencileri hak sahibi oldukları üniversite destek ödemesi için ekstra başvuru yapmadan ödemeyi tamamen alabildi.
2022-2023 eğitim öğretim döneminde de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ailesi kentte ikamet eden ve İzmir’deki veya diğer şehirlerdeki üniversitelerde eğitimine devam eden ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine destek ödemesi yapacak. Üstelik üniversite öğrencilerinin ekstra başvuru yapmalarına gerek olmadan, büyükşehir belediyesinin sosyal yardımlarından yararlanıyor olması yeterlidir.