Sosyal devlet ilkesi gereğince bakanlık ve diğer devlet kurumları tarafından yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardımlar yapılıyor. Özellikle öğrencilerin yararlanabildikleri bu yardımlardan birisi de belediyeler tarafından sağlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından da 2022-2023 eğitim öğretim dönemine yönelik olarak üniversite öğrencileri için 3.200 TL tutarında destek ödemesi yapıyor. Peki İzmir Büyükşehir

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Belediyesi’nin üniversite destek ödemesinden kimler, nasıl yararlanabilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite Destek Ödemesi
Türkiye’nin 3. büyük şehri İzmir’de büyükşehir belediyesi tarafından çeşitli sosyal yardımlar sağlanıyor. Bu sosyal yardımlar ile kent genelindeki ihtiyaç sahiplerine yardımcı olunuyor. İşte bunlardan birisi de İzmir Büyükşehir Belediyesi üniversite destek ödemesidir. Büyükşehir belediyesi uzun süredir her eğitim öğretim döneminde üniversite öğrencilerine yönelik olarak maddi destek sağlamaktadır.

Büyükşehir belediyesinin üniversite destek ödemesi, ailesi İzmir’de ikamet eden ve İzmir’de veya farklı bir şehirde üniversite eğitimi gören öğrencilere yönelik olarak yapılmaktadır. Böylelikle İzmir’de ihtiyaç sahibi ailelerin, üniversitede eğitim gören çocukları için maddi destek alabilmeleri sağlanıyor. Üniversite destek ödemelerinden yararlanmak için ihtiyaç sahibi olan üniversite öğrencilerinin ekstra başvuru yapmasına ise gerek yok. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım departmanları tarafından kent genelinde tespit edilen ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin hesaplarına otomatik olarak ödenir.

İzmir 3.200 TL Üniversite Destek Ödemesi Koşulları

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından üniversite öğrencilerine yönelik sunulan destek ödemeleri toplamda 3.200 TL olarak yapılıyor. Bu kapsamda belediye tarafından her eğitim öğretim dönemi öncesinde ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişilere, maddi destek sağlamaktadır. Sunulan üniversite destek ödemesi eğitim öğretim dönemi boyunca üniversite öğrencilerine 2 parçalı olarak toplamda 3.200 TL nakit desteği sunulmaktadır.

Büyükşehir belediyesinin üniversite destek programı kapsamında 3.200 TL nakdi yardım iki parçalı olarak veriliyor. Buna göre büyükşehir belediyesi her eğitim öğretim döneminde Kasım ayı boyunca 1.200 TL olarak ödeme yapıyor. Üniversite öğrencileri ayrıca eğitim öğretim döneminin ikinci yarısı olan Mart ayında 2.000 TL nakit ödeme daha yapmaktadır. Böylelikle ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin, eğitimlerini kesintisiz bir şekilde sürdürebilmeleri sağlanıyor.