İzmir’de yaşanan iş kazası tüm Türkiye’yi yasa boğdu. İzmir’in Bornova ilçesindeki bir otel inşaatında kule vincinin bir kısmının devrilmesi sonucunda 6 kişi hayatını kaybetti 2 işçi ise yaralandı. İzmir Valisi Yavuz Selim yaşanan kule vinci kazasına ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte İzmir’in Bornova ilçesinde yaşanan kazanın detayları!

İzmir Bornova’daki Otel İnşaatında Kaza

İzmir’in Bornova ilçesinde yapımı süren bir otelin inşaatında meydana gelen iş kazasında ölü ve yaralılar olduğu belirtildi. Otel inşaatında kullanılan bir kule vincinin bir kısmı devrildi. Yaşanan olay nedeniyle kule vincinden kopan parçaların yapıya doğru devrilmesi ve kopan parçaların şantiyedeki konteynerlerin üzerine düşmesi nedeniyle 6 işçinin hayatını kaybettiği belirtildi. Yaşanan iş kazasında 2 işçinin de yaralandığı açıklandı.

Dün yaşanan olayın saat 17:35’te İzmir’in Bornova ilçesindeki “Kamil Tunca Caddesi’ndeki” bir otel inşaatında meydana geldiği belirtildi. Gelen ilk bilgilere göre yapıdaki yükseltme çalışmaları çerçevesinde kule vincinin bir kısmının yapıya doğru devrildiği belirtildi. Özellikle kule vincin arka ağırlık kısmının işçilerin bulunduğu yatakhane konteynerinin üzerine düştüğü belirtildi. Olayın hemen ardından yapılan ihbar üzerine bölgeye çok sayıda sağlık ve itfaiye ekibi yönlendirildi. Ayrıca bölgeye çok sayıda polis ekibinin de geldiği belirtildi.

Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 6’ya Yükseldi

Olaya ilişkin İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, olay yerinde incelemelerde bulundu. Vali Köşger, incelemeler sonrasında olaya ilişkin detaylı açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İzmir Valisi, an itibarıyla bahse konu inşaatta enkaz altında kalan 2 vatandaşın daha cansız bedenine ulaşıldığını belirtildi.

Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

Olayın hemen ardından gerçekleştirilen ilk müdahalede 4 işçinin cansız bedenine ulaşılmış, 2 işçinin yaralı olduğu belirtilmişti. Ayrıca olayda 2 kişinin de kayıp olduğu açıklanmıştı. Vali tarafından yapılan açıklamayla birlikte kayıp 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı ve böylelikle yaşanan kazada hayatını kaybedenlerin sayısının 6’ya yükseldiği açıklandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer2den de olaya ilişkin açıklama geldi. Soyer, açıklamasında büyük ve derin bir üzüntü içerisinde olduklarını belirterek, hepimizin başı sağ olsun dedi.