Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

İzmirlileri sevindiren uygulama başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında hayata geçirdiği Sanat Durakları projesi uygulamaya alındı. Kısa sürede tüm İzmirlilerin büyük ilgisini gören Sanat Durakları projesi ile birlikte toplu taşıma ücretsiz olarak kullanılabiliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Sanat Durakları projesi sayesinde İzmirliler hem ücretsiz toplu taşıma kullanabiliyor hem de yolculuklarında ücretsiz şekilde edebi eserleri okuma fırsatı yakalıyor. İşte İzmir’de büyükşehir belediyesinin uygulamaya aldığı Sanat Durakları projesinden tüm detaylar!

İzmir’de Ücretsiz Toplu Taşıma Dönemi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal programlarıyla İzmirlilere 2022 yılında önemli destekler sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki okuma alışkanlığının arttırılmasını hedefleyen yeni bir projeye başladı. Başlatılan bu projeye “Sanat Durakları” adı verildi. İzmirliler, sadece İzmirkart ile söz konusu Sanat Durakları’ndan Türk edebiyatının değerli eserlerini ücretsiz bir şekilde satın alabiliyor. Böylelikle kent içerisindeki toplu taşıma yolculuklarının daha eğlenceli ve aynı zamanda da ücretsiz hale gelmesi sağlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kent genelinde tespit edilen yoğun bölgelere Sanat Durakları yerleştirildi. İzmirliler, İzmirkart ile herhangi bir ücret ödemeden bu duraklardan edebi eserleri satın alabiliyor ve ücretsiz yolculuk yapabiliyor. Proje kapsamında İzmir genelinde işlek ve yoğun noktalara yerleştirilen Sanat Durakları’ndan, tüm İzmirkart sahipleri 650 kısa öykü, 300 şiir ve 100 karikatür eserinden birisini ücretsiz olarak alabiliyor.

İzmir Sanat Durakları Nerede?

Büyükşehir belediyesi 2022 yılında hayata geçirdiği Sanat Durakları projesi kapsamında İzmirlilerden olumlu geri dönüşler aldı. Büyükşehir belediyesi yakın gelecekte kent genelindeki Sanat Durakları sayısının artırılmasını hedefliyor. Bu kapsamda ilk olarak kentin en işlek noktalarında 10 adet Sanat Durağı yerleştirildi. Büyükşehir belediyesi 2022 yılı sona ermeden evvel, bu durakların sayısını arttırmayı hedefliyor.

İzmirlilerin, kent genelinde aktif olarak kullanabilecekleri ücretsiz yolculuk ve ücretsiz eser alabileceği Sanat Durakları ise;

  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi,
  • Karşıyaka Vapur İskelesi,
  • Konak Vapur İskelesi,
  • Bornova Metro İstasyonu,
  • İzmir Sanat Merkezi Bahçesi,
  • Eşrefpaşa Hastanesi,
  • Konak Metro İstasyonu,
  • Bostanlı Vapur İskelesi,
  • çkuyular Metro İstasyonu,
  • Yasemin Kafe.