İzmir Büyükşehir Belediyesi 2022’de de ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardım kampanyalarına tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir belediyesi, şehirdeki öğrencileri de unutmuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu eğitim öğretim döneminde İzmir’li üniversite öğrencilerine tam 3.200 TL tutarında üniversite destek ödemesi yapıyor. İşte büyükşehir belediyesi öğrenci yardımının ayrıntıları!

İzmir’de İhtiyaç Sahibi Ailelerin Üniversite Öğrencilerine Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, pek çok farklı eğitim yardımı projesi ile öğrencilere destek olmaya devam ediyor. Belediye her yıl olduğu gibi bu yılda binlerce ihtiyaç sahibi öğrenciye maddi destek sağlıyor. Özellikle ikamet adresi İzmir’de olan ihtiyaç sahibi ailelerin lisans eğitimi alan çocukları ister İzmir’deki, isterde diğer şehirlerdeki üniversitelerde eğitim görmesi fark etmeksizin, üniversite destek ödemelerinden faydalanabiliyor.

İhtiyaç sahibi İzmirlilerin üniversitede eğitim gören çocukları tam 3.200 TL tutarında nakit destek ödemesi almaya hak kazanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin insan kaynakları birimleri tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi hanelerde üniversiteye giden bir öğrenci bulunuyor ise bu destekten yararlanılabilmektedir.

2 Taksitte Destek Ödemesi Yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen üniversite öğrencilerinin desteklenmesi projesi kapsamında toplamda 3.200 TL ödeme yapılıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2021-2022 eğitim öğretim dönemi öncesinde açıklanan üniversite destek ödemesi 2 taksit halinde gerçekleştirildi. Bu çerçevede ihtiyaç sahibi ailelerin üniversiteye giden çocukları ilk üniversite destek ödemesini 2021’in Kasım ayı içerisinde almıştı.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

İlk ödemeyi Kasım ayı içerisinde alan üniversite öğrencileri çok uzun zamandır ikinci ödemenin ne zaman yapılacağını merak ediyordur. İzmir Büyükşehir Belediyesi, belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerin üniversitede eğitim gören çocukları ilk ödemenin ardından Mart ayında ikinci ödemeyi de almaya hak kazandır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk taksit ödemesi 1.200 TL olarak gerçekleştirilmişti. İkinci dönem ödemeleri ise Mart ayı boyunca gerçekleştirildi ve üniversite öğrencileri 2.000 TL tutarında nakit destek ödemesi alabildi.  Böylelikle öğrenciler bu eğitim öğretim yılını kapsayacak şekilde toplamda 3.200 TL tutarında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üniversite desteği ödemesi programından faydalanabilmiş oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım birimleriyle eğitimin farklı alanlarında da öğrencilere destek olmaya devam ediyor.