Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Her bayram olduğu gibi bu bayramda büyükşehirlerde toplu taşımanın ücretsiz olup, olmayacağı merak ediliyor. Ramazan ayının son günlerine geldiğimiz bugünlerde 2 Mayıs Pazartesi ile birlikte Ramazan bayramının birinci gününü kutlamaya başlayacağız. Peki Türkiye’nin 3 büyük şehrinde gelenekselleşen bayrama özel toplu taşımanın ücretsiz olup, olmayacağı belli oldu mu? İzmir, İstanbul ve Ankara’da bayramda toplu taşıma ücretsiz olacak mı? Sorularına dair son gelişmeler haberimizde!
İstanbul’da Bayramda Toplu Taşıma Ücretsiz Olacak Mı?
İstanbul’da bayram hazırlıklarıyla sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından kent genelinde geleneksel olan bayram etkinliklerinin hazırlığının yanı sıra bayram için toplu taşımalarda ücretsiz hale getirilecek. Bu yıl Ramazan bayramı özel bir günle daha denk geliyor.
1 Mayıs Pazar gününün Ramazan bayramının arefe gününe denk gelmesiyle birlikte arefe günü de resmi tatil olmuş oldu. Böylelikle İstanbul’da toplu taşıma araçları 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nden itibaren başlayarak 2 Mayıs, 3 Mayıs ve 4 Mayıs Ramazan Bayramı günleri boyunca ücretsiz olarak kullanılabilecek. Böylelikle İstanbul’da Pazar gününden itibaren Çarşamba günü sonuna kadar toplu taşıma araçları ücretsiz olarak kullanılabilecek.
Ankara’da Bayramda Toplu Taşıma Ücretsiz Olacak Mı?
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin son seçimlerin ardından aldığı karar çerçevesinde her dini ve milli bayram günleri Ankara’daki toplu taşıma araçları ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Bu çevrede de Ankara’da 2022 Ramazan bayramı boyunca toplu taşıma araçları sabah 06.00 ile akşam 24.00 saatleri arasında tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek. Ayrıca Pazar gününün de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olarak resmi tatil olmasından dolayı Ankara’da tüm toplu taşıma araçları Pazar günü de sabah 06.00 ile akşam 24.00 saatleri arasında ücretsiz olacağı açıklandı.
İzmir’de Bayramda Toplu Taşıma Ücretsiz Olacak Mı?
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından da Ramazan Bayramı boyunca toplu taşıma araçlarının ücretsiz olarak hizmet vereceği açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamaya göre arefe yani 1 Mayıs Pazar ve bayramın ilk günü yani 2 Mayıs Pazartesi günü kent genelindeki mezarlıklara özel ESHOT otobüsleriyle sefer düzenleneceği de belirtildi.