Kadına şiddet ve çocuk istismarı konusunda hiç iyi bir sicili olmayan ülkemizden yeni bir istismar haberi daha. İzmir'in Konak ilçesinde yaşayan 30 yaşındaki H.K. isimli erkeğin, daha önceden 16 yaşındaki işitme ve zihinsel engeli olan İ.U. adlı kız çocuğuna istismarda bulunduktan sonra ayrıca İ.U'yu fuhuşa zorladığı ortaya çıktı. Bunun ortaya çıkmasının ardından 'Çocuğa cinsel istismar' suçlaması ile 20 yıl hapis cezası alan H.K.'nın cezası istinaf mahkemesi tarafından bozuldu ve H.K.'nin beraatine karar verildi. İşte haberin detayları!

Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

20 Yıl Hapse Çarptırılmıştı

İzmir'in Konak ilçesinde yaşayan H.K. isimli bir erkek, bundan 2 yıl önce işitme ve zihinsel engelli İ.U. adlı kız çocuğu ile toplu taşıma aracında tanışarak çocuğa cinsel istismar ve fuhuşa zorlama suçlarında bulundu. Torununun durumunda farklılık gören dede Y.A. torunu ile konuşarak istismara uğradığını fark etti. Bunun üzerine İ.U'nun Çocuk İzlem Merkezi'nde ifadesi alındı. YEterli şekilde konuşamadığı için bebeklerle ve farklı yöntemlerle yaşadıklarını anlatması istenen İ.U.'nun cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı. Adli görüşmecinin 'H.K., bunu sana kaç defa yaptı' diye sorması üzerine ise İ.U.'nun eliyle 2 işaretini yaptığı bildirildi. Ayrıca H.K.'nin kendisini otele ya da herhangi bir yere götürüp götürülmediğine yönelik soruya da İ.U 'Evet' şeklinde cevap verdi. Bu şekilde tamamlanan soruşturmanın ardından H.K. hakkında, 'çocuğu fuhşa teşvik etmek veya yaptırmak veya aracılık ettirmek suçu' ve 'çocuğun cinsel istismarı' suçlarından dava açıldı. İzmir 19'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada H.K., nisan ayında 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 10 yıl hapse çarptırıldı. Hatta suçun değişik zamanlarda yeniden işlenmesinden dolayı Mahkeme heyeti, cezayı artırdı ve toplamda 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Bununla birlikte sanık 'çocuğu fuhşa teşvik' suçundan da 5 yıl hapis cezası aldı ve cezası yarı oranda artırılarak 7,5 yıla çıkarıldı. Sonuç olarak H.K. toplamda 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve indirim de uygulanmadı.