Türkiye’nin sosyal belediyecilik bağlamında en fazla projeyi gerçekleştiren belediyesi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yeni bir proje geldi. İzmirlilerin okuma alışkanlıklarını arttırmayı hedefleyen büyükşehir belediyesi toplu taşımayı da daha keyifli hale getiriyor. İzmirliler, hem toplu taşımayı ücretsiz kullanabiliyor hem de Türk edebiyatının değerli eserlerini yolculukları boyunca okuyabiliyor. İşte İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmirliler tarafından çok sevilen “Sanat Durakları” projesinin detayları!

İzmir’de Sanat Durakları Projesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında kentin farklı noktalarına “Sanat Durakları” yerleştirdi. Sanat Durakları isimli proje kapsamında kurulan yeni duraklarda İzmirliler, ücretsiz ve keyifli yolculuk yapma imkanına sahip olabiliyor. İzmir Sanat Durakları projesi kapsamında İzmirliler, belirlenen duraklardan yolculuklarını ücretsiz yapabiliyor. Ayrıca yüzlerce edebi eseri de ücretsiz olarak satın alabiliyor ve yolculuğu boyunca okuyabiliyor. Böylelikle İzmir genelinde toplu taşıma yolculukları hem ücretsiz hem de çok daha eğlenceli hale geliyor.

İzmir Sanat Durakları Nasıl Kullanılır?

İzmirlilere hizmet veren “Sanat Durakları” projesi 2022 yılında aktif olarak kullanılıyor. İzmir genelinde farklı noktalara yerleştirilen bu sanat duraklarından tüm İzmirliler yararlanabiliyor. İzmirlilerin, “Sanat Durakları” projesinden yararlanabilmesi için tek yapması gereken ise İzmirkart’ını okutmaktır. Herhangi bir ücret kesintisi olmadan “Sanat Durakları” noktalarından 650 kısa öykü, 300 şiir ve 100 karikatür eserini alabiliyor. Böylelikle İzmir içindeki toplu taşıma yolculuğu boyunca keyifli zamanlar geçirebiliyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

İzmir’de Sanat Durakları Nerede?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Sanat Durakları” projesi şu an için sadece 10 adet durakla sınırlı oldu. Ancak İzmirlilerden yoğun ilgi ve talep gören Sanat Durakları projesinin kapsamının yakın gelecekte daha da genişletilmesi hedefleniyor. Şu an için İzmir genelinde “Sanat Durakları” sayısı 10 adettir. Bu duraklar İzmir’in yoğun kullanımın ve nüfusun bulunduğu merkezi lokasyonlara yerleştirildi. İşte İzmir’deki Sanat Durakları;

  • hmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
  • Karşıyaka Vapur İskelesi
  • Konak Vapur İskelesi
  • Bornova Metro İstasyonu
  • İzmir Sanat Merkezi Bahçesi
  • Eşrefpaşa Hastanesi
  • Konak Metro İstasyonu
  • Bostanlı Vapur İskelesi
  • Üçkuyular Metro İstasyonu
  • Yasemin Kafe

Şeklindedir. Bu durakların sayısı 2022 yılı bitmeden İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından arttırılacak.