amacıyla ayırıyor. Çok geniş kapsamlı sosyal desteklerle İzmirlilerin daha kolay bir yaşam sürmeleri sağlanmaya çalışılıyor. Önceki senelerde de İzmirli ailelerin öğrenci olan çocuklarına verilen öğrenim desteği, İzmirli Üniversite öğrencisi olan ailelere veriliyor. Bu yılki ödemelerin ilk bölümünün Aralık ayı içerisinde yapılacağı duyuruldu.

İzmir’ de ikamet eden ailesi İzmir’ de olan ülke genelinde herhangi bir devlet üniversitesinde okuyan çocuğu bulunan aileler destekten faydalanabiliyor. Destekten faydalanabilmek için, bu yıl başvurular Eylül ayı içerisinde alınıyor. Gelen başvurular arasından ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesinin ardından, Aralık ayı içerisinde desteğin ilk bölümü nakit olarak hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacak. Destek bu yıl 1.600 lira olarak belirlenmiş durumda.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Nakit Destek

İzmir’ de ikamet eden, kendisi başka şehirde devlet üniversitesinde okuyor olsa bile, ailesi İzmir’ de oturan ailelerin çocukları, Üniversite desteğinden yararlanabiliyor. Her yıl artan sayıda aile tarafından yararlanılabilen destek için başvurular, bu yıl Eylül ayı içerisinde alınıyor.

Destek Tutarı da, Desteklenen Öğrenci Sayısı da Arttırıldı

Ailesi İzmir’de yaşayan ve üniversite okuyanlara destek ödemesi yapılacağı vurgulandı. Başvurular eylül ayı boyunca yapılabilecek. Başvuruların eylül ayı içinde yalnızca bizizmir.com internet sitesi üzerinden kabul edileceği belirtildi. Ödeme miktarı ise 4.000 TL olarak belirlendi. 4 aylık ödemeye karşılık gelen bin 600 liralık ilk bölümü Aralık ayı içinde ödenecek. Bu yıl artan hayat pahalılığı göz önüne alınarak yapılan destek tutarı, 4.000 liraya çıkarıldı.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Desteğin ilk bölümü, 1.600 lira olarak Aralık ayı içerisinde belirlenen hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacak. Aynı zamanda bu yıl destek verilecek öğrenci sayısı da arttırılarak, 10.000 kişiye çıkarıldı. 10.000 üniversite öğrencisi toplamda 40 milyon liraya ulaşan nakit destek alacak. Bu rakam önceki yıl 5.547 kişi ve 17 milyon 750 bin 400 liraydı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Öğrenci desteği Başvurusu Nasıl yapılıyor?

Destekten faydalanabilmenin iki koşulu bulunuyor. Bunların ilki, ailenin mutlaka İzmir’ de ikamet ediyor olması. Diğeriyse, üniversitenin, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında bulunan devlet üniversitesi olması. Bu koşulları yerine getiren lisans ve ön lisans öğrencileri başvurularını online olarak bizizmir.com web platformu üzerinden yapabiliyor. Başvurular Eylül ayı boyunca devam ediyor.