Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanabilmesi için öğrencilere, gerek merkezi düzeyde gerekse de belediyeler düzeyinde birçok burs ve sosyal destek imkanı sağlanıyor. Bu imkanlardan birisi de İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden. Büyükşehir Belediyesi, yapmış olduğu bir açıklamaya göre, İzmir'de öğrenim gören üniversite öğrencileri için tam 4.000 TL burs imkanı sunacağını açıkladı. Üstelik de görmüş olduğunuz eğitimin İzmir'de olması şart değil. Türkiye'nin herhangi bir şehrinde bulunan devlet üniversitelerindeki öğrenciler belediyenin bu desteğinden faydalanabilecek. İşte bu burstan yararlanabilmek için gerekli koşullar ve başvuru detayları!

Üniversite Öğrencileri Yaşadı!

İzmir Büyükşehir Belediyesinden eğitime dev destek. Büyükşehir belediyesi yapmış olduğu bir açıklama ile, ailesi İzmir’ de ikamet eden ve ülke genelinde herhangi bir devlet üniversitesinde okuyan üniversite öğrencilerinin ailelerini destekliyor. Destekten yararlanabilmek yapılan başvurular tamamlandıktan sonra bu başvurular arasından ihtiyaç sahipleri belirleniyor. Bu belirlemenin ardından da Aralık ayı içerisinde desteğin ilk bölümü nakit olarak hak sahiplerinin hesaplarına yatırılıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenmiş olan desteğin miktarı ise bu yıl için 1.600 TL.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Destek Şartları ve Başvuru Olanakları

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilmekte olan destek, ailesi İzmir’de yaşayan ve üniversite okuyan öğrenciler için geçerli olacak. Eylül ayı boyunca belediyenin 'bizizmir.com' internet sitesi üzerinden yapılan başvuruların incelemesi yapıldıktan sonra hak sahipleri belediye tarafından bilgilendirilecek. Eğitim desteği için yapılacak olan ödeme miktarı ise 4.000 TL olarak belirlendi. 4 aylık ödeme şeklinde yapılacak olan eğitim desteğinin 1.600 liralık ilk bölümü Aralık ayı içinde ödenecek. Özellikle bu yıl enflasyonda ve hayat pahalılığında yaşanan artışın adından, bu durumu değerlendiren belediye yetkilileri, söz konusu destek miktarını 4.000 liraya çıkardıklarını açıkladılar. Dolayısıyla desteğin ilk bölümü olan 1.600 lira da hak sahiplerinin hesaplarına Aralık ayı içerisinde yatırılacak. Bununla birlikte yalnızca destek tutarı değil, desteklene aile ve öğrenci sayısı da belediye tarafından artırıldı. Bu yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteklemiş olduğu öğrenci sayısı arttırılarak, 10.000 kişiye çıkarıldı. Dolayısıyla 10.000 üniversite öğrencisi İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden toplamda 40 milyon liraya ulaşan nakit destek alarak eğitimlerine devam edebilecekler. Destek için başvurular 'bizizmir.com web' platformu üzerinden yapalıyor.