Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Üniversite öğrencileri için burs desteği devam ediyor. Kamu kuruluşları, vakıflar ve özel kuruluşlar 2021-2022 eğitim öğretim döneminde de binlerce üniversite öğrencisine maddi destek sağlıyor. İhtiyaç sahibi olan üniversite öğrencilerine bir maddi destekte İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden(İBB) geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki ihtiyaç sahibi ailelerin üniversitede eğitim gören çocuklarına maddi destek sağlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Destek Ödemesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi(İBB), kentte lisans eğitimine devam eden öğrenciler için çeşitli destek programları sunmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, ailesinin ikametgah adresi şehirde olan ve ihtiyaç sahibi sınıfında bulunan ailelere, üniversitede eğitim gören çocukları için maddi destek ödemesi gerçekleştiriyor. Büyükşehir belediyesinin sağladığı üniversite öğrencilerine destek ödemesinden faydalanmak için illa ki eğitimin İzmir’deki üniversitelerde sürdürülmesi de gerekmiyor. İkametgahı İzmir’de bulunan ve ailesi İzmir’de yaşayan üniversite öğrencilerinin, farklı şehirlerdeki üniversitelerde de eğitim görmeleri halinde bu destekten faydalanabiliyor. Böylelikle İzmir’de ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının, üniversite eğitimlerini maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimini sonlandırmak veya ertelemek zorunda kalmamaları sağlanıyor.

İzmir Üniversite Öğrencilerine 3.200 TL Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir genelinde ikamet eden tüm ihtiyaç sahibi vatandaşların, üniversite gibi yüksek maliyet gerektiren bir kademede eğitim gören çocukları için destek ödemesi yapıyor. Bu destek ödemesiyle maddi imkansızlıklar içerisinde lisans eğitimini sürdürmeye çalışan İzmirli üniversite öğrencilerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

Büyükşehir belediyesinin destek programı kapsamında 2021-2022 eğitim öğretim dönemi için toplamda üniversite öğrencilerine 3.200 TL ödeme yapılıyor. Bu destek ödemesinin ilk bölümü 1.200 TL olarak 2022’in Aralık ayı içerisinde öğrencilere yapılmıştı. Destek ödemesinin 2.000 TL’lik kalan ikinci kısmının ödemesi ise 2022 Mart ayı içerisinde yapılmaya başlandı.

Destek ödemesi koşullarına uygun olan ihtiyaç sahibi üniversite öğrencileri 2.000 TL’lik ikinci kısım destek ödemesini Mart ayı içerisinde tek seferde alıyor. Belediye tarafından ödemeler Sosyal Yardım ve Destek birimleri aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Bu kanal üzerinden hak sahibi olan ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin ek başvuru yapmalarına gerek olmadan, destek ödemesi alabilmeleri mümkün oluyor. Destek ödemeleri üniversite öğrencilerinin daha önce verilmiş olan banka hesaplarına otomatik olarak gerçekleştirilecek.