Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal belediyecilik uygulamalarına birbirinden başarılı örnekler gelmeye devam ediyor. Büyükşehir belediyesi İzmir genelinde kent sakinlerine pek çok alanda ücretsiz bir şekilde kamu hizmetlerinden yararlanabilme imkanı sunuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin son ücretsiz hizmeti ise İzmir Kart sahiplerinin toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanabilmesi oldu. Peki İzmir’de ücretsiz toplu taşıma nasıl kullanılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sanat Durakları Projesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sanatla iç içe bir şehir yaşamı için çok sayıda proje bulunuyor. Bu projelere yeni eklenen “Sanat Durakları” isimli proje ise çok kısa bir süre içerisinde İzmirlilerden büyük ilgi gördü. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Sanat Durakları projesi kapsamında İzmirlilerin hem toplu taşımayı ücretsiz kullanmaları hem de yolculuklarında kitap okuyabilmelerini sağlıyor.

Büyükşehir belediyesi tarafından İzmir’in merkezi lokasyonlarına yönelik yerleştirilen yeni Sanat Durakları’nı kullanan İzmirliler, İzmirKart okutarak, yüzlerce farklı eserden birisini ücretsiz bir şekilde yolculuğu boyunca okuma imkanına sahip olabiliyor. Proje kapsamında İzmir’de okuma alışkanlığının yaygınlaştırılabilmesi amaçlanıyor.

İzmir Sanat Durakları Nerede?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin çeşitli noktalarına yerleştirilen Sanat Durakları, şu an için sadece merkezi ve yoğunluğun yüksek olduğu lokasyonlarda yer almaya başladı. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi Sanat Durakları projesinin kapsamını şehrin her noktasına ulaştırmayı hedefliyor. Bu nedenle şu anda sadece 10 farklı noktada Sanat Durakları bulunuyor. Bu duraklar;

  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi,
  • Bornova Metro İstasyonu
  • Bostanlı Vapur İskelesi
  • Eşrefpaşa Hastanesi
  • İzmir Sanat Merkezi Bahçesi
  • Karşıyaka Vapur İskelesi
  • Konak Vapur İskelesi
  • Konak Metro İstasyonu
  • Üçkuyular Metro İstasyonu
  • Yasemin Kafe

Şeklinde açıklandı.Bu duraklardan toplu taşımaya bilenen ve İzmir Kart okutan İzmirliler ücretsiz bir şekilde yüzlerce farklı edebi eserden birisini yolculuğu boyunca okuma imkanına sahip olabilmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilerden de çok fazla olumlu tepki alınmasıyla birlikte projenin kapsamının genişletileceği yönünde açıklamalar yapılıyor. Özellikle İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanı tarafından da denen Sanat Durakları yolculuğu ile birlikte halkın gelen olumlu tepkilerine bizzat şahit olmasıyla, projenin daha da geniş noktalara ulaştırılması hedefini daha da öne çekti.