İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında sürdürdüğü ve başlattığı yeni sosyal projeleriyle İzmirlilere avantajlı bir yaşam sunuyor. Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanatın gündelik yaşamda daha fazla yer bulması için “Sanat Durakları” projesini başlattı. İzmirliler proje ile hem birbirinden değerli edebi eserleri yolculukları boyunca okuyabilecek hem de toplu taşımayı ücretsiz kullanabilecek. Peki İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sanat Durakları projesi nerelerde geçerli? İzmir’de ücretsiz toplu taşıma nasıl kullanılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sanat Durakları Projesi Nedir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Sanat Durakları” projesi, İzmirlilerden yoğun ilgi görüyor. Büyükşehir belediyesi, kültür ve sanatın İzmir’in günlük yaşamında daha fazla rol üstlenmesi amacıyla böyle bir projeye başladı. Yeni başlatılan ve “Sanat Durakları” olarak isimlendirilen proje kapsamında İzmirliler toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanabiliyor. Ayrıca İzmir genelinde toplu taşıma yolculukları boyunca birbirinden değerli hikaye ve şiirleri de ücretsiz olarak okuma şansını yakalıyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Sanat Durakları” projesi kapsamında kentin önemli ve merkezi lokasyonlarına duraklar yerleştirildi. İzmirliler, bu duraklardan yapacakları şehir içi toplu taşıma yolculuklarında ücretsiz bir şekilde edebi eserleri okuyarak, seyahat edebilme şansını yakalıyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

İzmir Sanat Durakları Hangileri?

Büyükşehir belediyesinin başlattığı “Sanat Durakları” projesi henüz İzmir’in merkezi noktalarını içerisine alıyor. Bu çerçevede büyükşehir belediyesi tarafından İzmir genelinde yoğun kullanım potansiyeline sahip olduğu belirlenen duraklar “Sanat Durağı” olarak düzenlendi. Aktif olarak 10 farklı noktada “Sanat Durağı” bulunuyor. İzmir Sanat Durakları arasında;

  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
  • Bornova Metro İstasyonu
  • Bostanlı Vapur İskelesi
  • Eşrefpaşa Hastanesi
  • İzmir Sanat Merkezi Bahçesi
  • Karşıyaka Vapur İskelesi
  • Konak Metro İstasyonu
  • Konak Vapur İskelesi
  • Üçkuyular Metro İstasyonu
  • Yasemin Kafe

Şeklinde açıkladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi “Sanat Durakları” isimli proje kapsamında şu an için 10 durak yerleştirdi. Ancak İzmirlilerden yoğun talep ve ilgi gören proje kapsamında yakın dönem içerisinde “Sanat Durakları” sayısının da arttırılacağı açıklandı.
İzmirliler, Sanat Durakları noktalarından İzmikart kullanarak, ücretsiz bir şekilde şiir ve hikaye eserlerini alarak, yolculuklarını daha eğlenceli hale getirebilme şansını yakalıyor.