Üniversite öğrencilerine, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Üniversite Eğitim Desteği veriliyor. İhtiyaç sahibi ailelerin üniversitede okuyan öğrenci bulunması halinde alabildiği bu destek, 2021-2022 öğrenim dönemi için toplam 3.200 TL olarak açıklanmıştı. İki taksitte ödenen bu desteğin ilk bölümü olan 1.200 TL 2021 yılı Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilmişti. Desteğin ikinci bölümü olan 2.000 TL’lik bölüm için ödemelerin Mart ayı içerisinde hesaplara tek seferde yatılacağı da açıklandı.

Haberin duyurulmasından sonra, hak sahipleri desteğin hangi tarihte hesaplarına geçeceği konusunda sürekli sorgulamalar yapıyor. Hak sahiplerine ödemeler belirli bir sıralamayla ve Mart ayı içerisinde yapılacak. Dolayısıyla net olarak hangi tarihte yatacağına dair bir bilgi bulunmuyor. 31 Mart tarihine kadar tüm hak sahiplerine ödemeler yapılmış olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarafından İhtiyaç sahiplerine Sağlanan Destekler

Ailesinin ikameti İzmir’de olan, devlet üniversitelerinde okuyan ya da Vakıf üniversitelerinde % 100 burslu okuyan öğrenciler, Üniversite Öğrenci Desteğinden faydalanabiliyor. Destekten faydalanmak isteyen öğrenciler için en düşük not koşuluda bulunuyor. Geçen yıl başvuru için son tarih 10 Ekim tarihiydi. Bu yılki başvurularda büyük ihtimalle aynı zaman diliminde gerçekleşecek. Geçen yıl yapılan başvurulardan, koşulları karşılayan 5.000 öğrenci, toplamda 3.200 TL olan Üniversite Öğrenci Desteğini almaya hak kazandı. İlk Taksit ödemeleri 2021 yılı Aralık ayı içerisinde 1.200 TL olarak yapıldı.

Ödemenin 2. Bölümü olan 2.000 TL’lik kısım, 2022 Mart ayı içerisinde yapılacak. 2022-2023 öğretim yılı için hem üniversite öğrencilerine daha fazla kaynak ayrılacağı ve hem de diğer destekler konusunda daha yüksek tutarlarda kaynak ayrılacağı Belediye tarafından teyit edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yardımların ve desteklerin sürekli olarak daha fazla arttırılmasından yana bir yaklaşım sergiliyor. Bu kapsamda daha fazla kaynak oluşturmaya çalışan belediye, Kara Kış Destek Hattı olarak kurduğu 444 40 35 telefon numarasıyla, ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi konusunda da önemli bir yeniden yapılandırma gerçekleştirdi. Belediyenin sosyal hizmetler konusundaki yaklaşımının bir sonucu olarak, sunulan desteklerin nakdi ve ayni yapıda sürekli olarak arttırılması sağlanıyor. Her kesimden ihtiyaç sahibine farklı destekler yoluyla ulaşmaya çalışan belediye, bu yıl daha fazla sayıda üniversite öğrencisine el uzatmayı planlıyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!