Ekonomide dalgalanmaların yaşandığı 2022 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentteki ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer tarafından açıklanan son destek ise, yeni başlayacak eğitim öğretim dönemi öncesinde ihtiyaç sahibi öğrencileri sevindirdi. İşte Başkan Tunç Soyer’in İzmir’deki öğrencileri sevindirecek yeni eğitim destek programının detayları!

Öğrencilere Destek Ödemesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi 2022-2023 eğitim öğretim döneminde, kentteki ihtiyaç sahibi öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. Özellikle yüksek enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadele edilen bu dönemde İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent üniversite öğrenimi gören 10.000 öğrenci için maddi destek paketi açıkladı.

Öğrencilere 400 TL Verilecek

Üniversite öğrencilerine yönelik yeni destek paketi İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer tarafından duyuruldu. Soyer, İzmir’de “eğitimde fırsat eşitliği” ilkesi kapsamında öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerin desteklenmesi için yeni eğitim destek programını açıkladı.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Uzun yıllardır İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan kentteki üniversite öğrencilerine destek ödemeleri bu yıl arttırıldı. Buna göre 2022-2023 eğitim öğretim döneminde kentte eğitim gören ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine aylık 400 TL tutarında destek ödemesi yapılacak. Üstelik açıklanan üniversite öğrencilerine destek ödemesinin yeni eğitim öğretim döneminde 10 aylık periyotta aylık 400 TL olarak yapılacağı belirtildi. Soyer tarafından duyurulan üniversite öğrencilerine yönelik müjde kapsamında yeni eğitim döneminde üniversite öğrencileri toplam 4.000 TL üniversite destek ödemesi alacak.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen üniversite destek ödemesi programı 2022 yılında kentteki 10.000 üniversite öğrencisini kapsıyor. Üstelik üniversite öğrencilerinin destekten yararlanmaları için ailesinin İzmir’de ikamet ediyor olması da yeterlidir. Yani İzmirli üniversite öğrencileri farklı şehirlerde okumaları halinde de üniversite destek programından yararlanabiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 2021 yılında üniversite destek ödemesi kapsamında 5.547 üniversite öğrencisine ödeme yapmıştı. 2021 yılında yapılan bu destek ödemeleri toplam 17.750.400 TL olarak duyurulmuştu. Bu yıl ise rakam 2 katına çıkartıldı.

Hak sahibi olan üniversite öğrencileri destek ödemesinden yararlanabilmek için Eylül ayı sonuna kadar duyurulan “bizizmir.com” web sitesine girerek, başvuru yapabilecek.