1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Üniversite eğitimi alan ancak maddi açıdan zorluk yaşayan öğrencilere İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden maddi destek geldi. Büyükşehir belediyesi tarafından İzmir genelindeki ihtiyaç sahibi vatandaşların üniversite eğitimi alan çocukları için 3.200 TL nakit desteği sunuluyor. İşte İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan destek ödemesinin ayrıntıları!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversitelilere 3.200 TL Ödeme

İzmir Büyükşehir Belediyesi(İBB), kent genelindeki ihtiyaç sahibi vatandaşların, hayatlarının her alanındaki ihtiyaçlarına odaklı sosyal destek programlarıyla yardımcı oluyor. Bu çerçevede İzmir’de ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların üniversite eğitimi gören çocukları içinde büyükşehir belediyesinden destek sağlanıyor. İzmir’de yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların çocuklarının üniversite eğitimleri için tam 3.200 TL nakit destek ödemesi yapılıyor.

Her eğitim öğretim döneminde ihtiyaç sahibi ailelerin İzmir’de bulunan üniversitelerde veya diğer şehirlerdeki üniversitelerde eğitim gören çocukları için destek ödemesi yapılıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan üniversite destek ödemesi eğitim öğretim dönemi boyunca 2 kısımda yapılıyor.

2 bölümde gerçekleştirilen üniversite destek ödemeleri her eğitim öğretim döneminde Aralık ve Mart ayları içerisinde yapılıyor. Sosyal destek kurumları tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin üniversite destek ödemesinden yararlanabilmeleri için ekstra başvuru yapmalarına ise gerek bulunmuyor.

3.200 TL Üniversitelilerin Hesaplarına Yatırıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki ihtiyaç sahibi ailelerin üniversitede eğitim gören çocukları için 3.200 TL’lik destek ödemesinin iki kısmı da hesaplara yatırıldı. Büyükşehir belediyesi 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversite destek ödemesi almaya hak kazanan kişilerin hesaplarına desteğin ilk kısmını 2021 Aralık ayı içerisinde 1.200 TL olarak yapmıştı.

Büyükşehir belediyesi 2021-2022 eğitim öğretim dönemi üniversite destek ödemesinin ikinci kısmını ise Mart ayı içerisinde yaptı. Ekstra başvuru veya işlem yapılmasına gerek olmadan büyükşehir belediyesi tarafından hak sahiplerinin banka hesaplarına üniversite destek ödemesinin ikinci kısmı olan 2.000 TL tutarındaki destek ödemesi yapıldı.

Üniversite destek ödemesi programı, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından her eğitim öğretim döneminde gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede büyükşehir belediyesi 2022-2023 eğitim öğretim döneminde ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ve üniversitede okuyan çocuğu bulunan vatandaşlara destek ödemesi gerçekleştirecek.