Türkiye’nin en önemli şehirlerinden İzmir’de büyükşehir belediyesinden dikkat çeken sosyal belediyecilik projeleri gelmeye devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi son olarak tüm İzmirlilerin faydalanabileceği “Sanat Durakları” adıyla yeni bir projeye imza attı. Büyükşehir belediyesinin sanat duraklarıyla birlikte İzmirliler, toplu taşımada ücretsiz geçiş fırsatından yararlanabiliyor. İşte İzmir geneline kurulan “Sanat Durakları” ve bu durakların avantajları!

İzmir Sanat Durakları Projesi

Her zaman sosyal belediyecilik ilkelerine uygun çalışmalar ortaya koymaya özen gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi, önemli projelere imza atıyor. Özellikle son olarak uygulamaya aldığı “Sanat Durakları” isimli proje, tüm İzmirliler tarafından çok sevildi. Büyükşehir belediyesinin bu yeni projesi sayesinde İzmir’de okuma alışkanlığının yaygınlaştırılarak, okuma oranlarının arttırılması hedefleniyor. Ayrıca bu proje sayesinde İzmirlilerin sanat eserlerine ücretsiz ve kolay bir şekilde erişebilmeleri de sağlanıyor.

Büyükşehir belediyesinin bu sanat projesi aynı zamanda İzmirlilere ücretsiz toplu taşıma geçiş imkanı da sağlıyor. İzmirliler, kent genelinde bulunan “Sanat Durakları” üzerinden yapacakları yolculuklarını ücretsiz bir şekilde edebi eserleri de alarak, yapabiliyor. Böylelikle İzmir genelinde yapılan toplu taşıma yolculukları hem ücretsiz hem de çok daha keyifli bir hale geliyor.

İzmir Sanat Durakları Hangileri?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, kentin farklı merkezi lokasyonlarına “Sanat Durakları” koyulmaya başlandı. İzmirlilerin İzmirkart ile faydalanabildikleri bu sanat duraklarının sayısı ilk aşamada 10 olarak açıklandı. Şuan için yoğun kullanımın söz konusu olduğu kentin merkezi ve kalabalık noktalarında Sanat Durakları bulunuyor. İşte İzmirlilere toplu taşımayı ücretsiz ve eğlenceli hale getiren sanat durakları;

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!
  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
  • Karşıyaka Vapur İskelesi
  • Konak Vapur İskelesi
  • Bornova Metro İstasyonu
  • İzmir Sanat Merkezi Bahçesi
  • Eşrefpaşa Hastanesi
  • Konak Metro İstasyonu
  • Bostanlı Vapur İskelesi
  • Üçkuyular Metro İstasyonu
  • Yasemin Kafe

Şeklinde açıklandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İzelman A.Ş ile büyükşehir belediyesinin “Kültür Sanat Dairesi Başkanlığı” tarafından ortaklaşa yürütülen projede yapılan yarışmada dereceye giren kısa öykülerde duraklarda alınabiliyor. İzmirlilerden çok yoğun şekilde ilgi gören bu projenin kapsamının kentin her noktasına yayılmasının hedeflendiği de belirtiliyor.