Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden örnek teşkil eden yeni bir sosyal belediyecilik projesi geldi. Büyükşehir belediyesi yeni projesiyle İzmirliler için toplu taşımada ücretsiz dönemi başlatmış oldu. İzmirliler, büyükşehir belediyesinin “Sanat Durakları” projesinden yararlanarak, toplu taşımayı ücretsiz bir şekilde kullanabiliyor. Üstelik yolculuklar çok daha eğlenceli hale dönüşüyor. İşte İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yeni “Sanat Durakları” projesinin tüm detayları!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Sanat Durakları Projesi

İzmirliler için toplu taşımada ücretsiz geçiş imkanı getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yeni sosyal belediyecilik projesi “Sanat Durakları” uygulamaya alındı. Proje kapsamında İzmirliler, toplu taşımayı daha da renkli hale getirebildiği gibi tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabiliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tamamen ücretsiz olan Sanat Durakları projesi, İzmir genelinde vatandaşlar tarafından İzmirkart aracılığıyla kullanılabiliyor.

Büyükşehir belediyesi yeni başlatılan proje kapsamında İzmir’in özellikle yoğun ve merkezi bölgelerine “Sanat Durakları” yerleştirdi. Söz konusu duraklar sayesinde İzmirlilerin toplu taşımayı ücretsiz ve eğlenceli hale getirebilmeleri sağlanıyor. Çünkü İzmirliler, bu duraklardan ücretsiz bir şekilde yararlanarak, yolculukları boyunca en önemli edebi eserleri de okuma şansını yakalıyor.

İzmir Sanat Durakları Hangileri?

Büyükşehir belediyesinin başlattığı “Sanat Durakları” projesi kapsamında söz konusu duraklar, İzmir genelinde yoğunluğun yüksek olduğu ve merkezi konumda bulunan noktalara yerleştirildi. Aktif olarak İzmirliler tarafından kullanılmaya başlanan “Sanat Durakları” sayısı şu an için 10 adetle sınırlı. Ancak İzmirlilerden büyük beğeni alan ve yoğun talep gören Sanat Durakları’nın sayısının büyükşehir belediyesi tarafından yakın zamanda arttırılması amaçlanıyor. Böylelikle İzmir genelinde daha fazla vatandaşın bu projeden istifade edebilmesi sağlanacak. İşte İzmir genelinde aktif olarak kullanılabilen Sanat Durakları;

  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
  • Karşıyaka Vapur İskelesi,
  • Konak Vapur İskelesi
  • Bornova Metro İstasyonu
  • İzmir Sanat Merkezi Bahçesi
  • Eşrefpaşa Hastanesi
  • Konak Metro İstasyonu
  • Bostanlı Vapur İskelesi
  • Üçkuyular Metro İstasyonu
  • Yasemin Kafe

Şeklindedir. İzmirliler, bu duraklar aracılığıyla hem edebi eserleri okuyabiliyor hem de ücretsiz yolculuk gerçekleştirebiliyor. Söz konusu duraklardan Türk edebiyatının en önemli şiir ve hikayelerinden istenenler ücretsiz bir şekilde alınarak, yolculuk boyunca okunabiliyor.