İşsizlik oranlarının arttığı Pandemi döneminde yardıma muhtaç vatandaş sayısında da ciddi bir artış yaşanıyor. Ekonomik açıdan ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için Pandemi döneminde devlet kurumlarının yanı sıra belediyeler tarafından da önemli destekler sağlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından da vatandaşlara ayni ve nakdi yardımlar yapılıyor. İhtiyaç sahipleri İzmir’de belediye tarafından sağlanan gıda kolisi yardımları, nakit yardımlar ve çok daha fazlasından yararlanabiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Destek Ödemesi

Sosyal destek programları ile İzmir genelindeki ihtiyaç sahibi hanelere büyük destek sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Pandemi döneminde bu yardımlarının kapsamını genişletti. Pandemi döneminde işsiz kalan, yardıma muhtaç olan vatandaşların tüm ihtiyaçlarına yönelik farklı sosyal yardım programları belediye tarafından sunuluyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2022’de sunulan sosyal yardım programları kapsamında yardımlar nakdi olarak yapılabildiği gibi ayni olarak da gerçekleştiriliyor. Örneğin büyükşehir belediyesi tarafından İzmir’in tüm ilçelerinde belirlenen veya başvuru yapan ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gıda kolisi yardımı yapılıyor. Bunun yanı sıra ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından farklı yardım kolileri, yakacak yardımı gibi çok sayıda destekte sağlanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Destek Ödemesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir genelinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin üniversitede eğitim gören öğrencileri için maddi destek sağlanmaktadır. Bu kapsamda İzmir’de ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların üniversitede eğitim gören öğrencileri için toplam 3.200 TL tutarında destek ödemesi yapılıyor.

İBB’nin üniversite öğrencilerine yönelik sunduğu destek ödemesi programı kapsamında her eğitim öğretim yılı için toplam 3.200 TL tutarında ödeme yapılıyor. İBB’nin “Üniversite Eğitim Desteği” programı kapsamında 3.200 TL’nin ilk bölümü olan 1.200 TL 2021’in Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilmişti. Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan son duyuruyla üniversite eğitim desteği programının 2.ödemesi olan 2.000 TL tutarındaki ödemenin Mart ayı içerisinde yapılacağı açıklandı.
Üniversite eğitim desteği programından faydalanabilen ve Aralık ayında ilk ödemesini alan üniversite öğrencileri Mart ayı içerisinde tek seferde 2.000 TL olacak şekilde ikinci ödemeyi de alabilecek.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!