İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden İzmirlileri sevindirecek bir proje daha geldi. Milyonlarca İzmirli, kent genelinde toplu taşımayı ücretsiz bir şekilde kullanabilme şansını yakalıyor. İzmirliler, büyükşehir belediyesi tarafından başlatılan “Sanat Durakları” projesine büyük ilgi gösterdi. İzmirliler, kent genelindeki “Sanat Durakları” ile kent içi ulaşımlarını ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Ayrıca bu duraklardan Türk edebiyatının nadide eserlerini İzmirkart ile ücretsiz bir şekilde alabiliyor ve yolculuklarında okuyabiliyor. İşte İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmirkart ile ücretsiz toplu taşıma kampanyasının detayları!

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

İzmir’de Sanat Durakları Projesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2022 yılında başlatılan “Sanat Durakları” projesi, İzmirliler tarafından çok beğenildi. Büyükşehir belediyesi İzmir’deki okuma alışkanlığının arttırılması, İzmirlilerin daha keyifli ve ücretsiz yolculuklar yapabilmesi maksadıyla “Sanat Durakları” projesini hayata geçirdi. Uygulamaya alınan “Sanat Durakları” projesi kapsamında İzmir’in belirlenen merkezi lokasyonlarına yerleştirmeler tamamlandı.

İzmirlilerin aktif olarak kullanabildikleri bu Sanat Durakları’nda Türk edebiyatının önemli isimlerine ait kısa hikayeler, şiirler ve öyküler ücretsiz bir şekilde alınabiliyor. Böylelikle İzmir genelindeki tüm toplu taşıma yolculukları çok daha keyifli bir hale geliyor. Ayrıca Sanat Durakları projesi sayesinde İzmirliler, toplu taşımayı ücretsiz bir şekilde de kullanabiliyor.

Sanat Durakları Projesi Nasıl Kullanılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Sanat Durakları” projesinin ücretsiz eser ve toplu taşıma yolculuğundan yararlanabilmek için “İzmirkart” sahibi olunması gerekiyor. İzmirliler, İzmikart ile Sanat Durakları’ndan eserleri ücretsiz bir şekilde alabiliyor.

İzmir Sanat Durakları Nerede?

Büyükşehir belediyesi 2022 yılında başlatılan ve İzmirlilerden büyük beğeni toplayan “Sanat Durakları” projesini şuan için kentin merkezi noktalarını hedefleyecek şekilde uyguluyor. Bu kapsamda İzmir genelinde tespit edilen yoğun kullanıma sahip olan merkezi noktalara Sanat Durakları yerleştirildi. 10 adet olarak uygulamaya alınan Sanat Durakları’nın hangileri olduğu da açıklandı. İşte İzmir’deki Sanat Durakları!

  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
  • Bornova Metro İstasyonu
  • Bostanlı Vapur İskelesi
  • Eşrefpaşa Hastanesi
  • İzmir Sanat Merkezi Bahçesi
  • Karşıyaka Vapur İskelesi
  • Konak Vapur İskelesi
  • Üçkuyular Metro İstasyonu
  • Yasemin Kafe

İzmirliler, bu duraklardan 650 adet kısa öykü, 300 şiir ve 100 karikatür eserinden birisini ücretsiz bir şekilde İzmirkart kullanarak satın alabiliyor.