İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından farklı sosyal statüye sahip kişilerin ihtiyaçlarına göre sunulan yardımlar, hem çeşitlilik ve hem de sağladığı destekler açısından büyük bir öneme sahip. Üniversitede okuyan ve ihtiyaç sahibi olduğunu belgelemiş olan kişiler için Üniversite Destek Ödemesi, belediyenin sunduğu yardımlardan bir tanesi. Bu destek ödemesinden faydalanabilmek için, İzmir ilinde ikamet edilmesi ve ihtiyaç sahibi olunması gerekiyor. Bu yıl yardımlar için çok büyük bir kaynak ayırmış olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin üniversitelerde okuyan çocuklarını da ihmal etmiyor. Üniversitede okuyan çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere yıllık 3.200 TL olan toplam destek ödemesi yapılıyor.

İzmir Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Destek Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

2021 – 2022 yılı için geçerli olan destek ödemelerinin ilk bölümü olan 1.200 TL, 2021 Aralık ayı itibariyle hak sahiplerine ödenmişti. İkinci bölüm ödemesi olan 2.000 TL’lik olan kısım için ödemeler Mart 2022 ayı içerisinde tek seferde yapılacak. Belediyeden yapılan duyuruda, daha önceki yıllarda olduğu gibi birkaç seferde ödenen destekler, bu yıl iki seferde yapılacak. Dolayısıyla tek seferde 2.000 TL Mart ayı içerisinde hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

444 40 35 Numaralı Kara Kış Destek Hattı’nı faaliyete geçiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, tüm ihtiyaç sahiplerinin başvurularını buradan kabul ediyor. Çok sayıda farklı ihtiyaca yönelik destekler için, sadece 2021-2022 kış döneminde 125.000 milyon TL kaynak hazırlanmış durumda. Özellikle çeşitli derecelerde okuyan öğrencilere yönelik olarak sunulan desteklerle, ihtiyaç sahibi kişilere ulaşılmaya çalışılıyor. Üniversite Öğrencilerine Destek Ödemesi’de bu kapsamda verilen bir yardım. Mart ayı içerisinde ikinci taksiti ve tek seferde olmak üzere ödeneceği duyurulan destek ödemesi, özellikle salgın sonrası yüz yüze eğitiminde başladığı dönemde öğrencilere ve ailelerine büyük katkılar sağlıyor.

Yakacak yardımı, gıda ve erzak yardımı, eşya yardımı, günlük yemek dağıtımı ve benzeri olarak üzere, her kesimden ihtiyaç sahibine ulaştırılması hedeflenen yardımlar belediye tarafından sürekli olarak gerçekleştiriliyor. İhtiyaç sahibi olanların 444 40 35 numaralı hatta başvurarak, hangi yardıma ihtiyaç duyduklarını belirtmeleri yeterli oluyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz