İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışının kent sakinlerinin gündelik yaşamda etkilerini göstermeye devam ediyor. Büyükşehir belediyesi aldığı son kararla birlikte çok sayıdaki vatandaşa büyük bir kolaylık sağlayacak. Buna göre İzmir kent meclisinden çıkar karara göre 4 Ağustos itibariyle İzmir’de gemi turları ücretsiz olacak. İşte İZDENİZ hizmetlerini kapsayan ücretsiz kullanım kararının detayları!

İzmir’de O Kişilere İZDENİZ Turları Ücretsiz Oldu!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kent meclisi gündemine getirilen İZDENİZ ücretsiz tur projesi kabul edilerek, onaylandı. Alınan karar kapsamında İzmir genelinde o kişiler 4.08.2022 tarihi itibariyle İZDENİZ tarafından gerçekleştirilen tüm gemi turlarını tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilecek. İZDENİZ’in Konak İskelesi’nden kalacak tur gemisinden ücretsiz olarak yararlanabilecek kişilerde açıklandı.

Karara göre 2022 yaz döneminde İZDENİZ gemi turlarını ücretsiz olarak kullanabilecek kişiler şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları olarak açıklandı. Bu kişiler söz konusu turlara herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmadan tamamen ücretsiz bir şekilde katılım sağlayabilecek.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Konak ile Foça Arasında Ücretsiz Gemi Turu

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz gemi turu kararı ile ilgili olarak İZDENİZ Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. Buna göre büyükşehir belediyesi iştiraki İZDENİZ tarafından şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarına yönelik olarak gemi turları organize edilecek. İlki 4 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştirilen bu ücretsiz turlar 2022 yaz sezonu boyunca her hafta Perşembe günleri gerçekleştirilecek.

Düzenlenecek tur kapsamında konuklar İzmir Konak İskelesi’nden tura katılım sağlayabilecek. Konak’tan yolculuğa başlayacak olan ücretsiz gemi turu daha sonra Güzelbahçe, Mordoğan ve Foça turu gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında iştiraki İZDENİZ’de Temmuz ayının başından beri ücretsiz gemi turları düzenlenmeye başlanmıştı. Ancak bu ücretsiz gezi turları sadece kentte yaşayan engelli vatandaşlar ve refakatçileri için geçerliydi. Yine haftada 1 defa olacak şekilde gerçekleştirilen bu ücretsiz gemi turlarına artık şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları için her hafta Perşembe günleri yapılacak ücretsiz gemiz turları da dahil oldu.

İzmir Ücretsiz Gemi Turu Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Ücretsiz gemi turlarına başvurular “0232 320 00 35” numarası aranarak “102 veya 103” dahili numaraları tuşlanarak, gerçekleştirilebiliyor. Destek hizmetlerine biniş yapılacak iskele bilgisini paylaşarak, rezervasyon oluşturulabiliyor. Her hafta gemi kapasitesinin 300 kişilik olması nedeniyle sadece 300 kişi faydalanabiliyor.