O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Sosyal belediyecilik hizmetlerine 2022’de de durmadan devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden toplu taşımayı ücretsiz kullanma kampanyası geldi. İzmirliler, kurulan yeni “Sanat Durakları” noktalarından toplu taşıma araçlarını ücretsiz bir şekilde kullanıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin “Sanat Durakları” projesi kapsamında hem ücretsiz yolculuk yapılıyor hem de ücretsiz edebi eserler yolculuk boyunca okunabiliyor. İşte İzmir’deki “Sanat Durakları” noktaları ve kampanyanın diğer detayları!

İzmir’de Ücretsiz Toplu Taşıma Kampanyası

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen sosyal programlar kapsamında kent genelinde vatandaşlara önemli sosyal belediyecilik hizmetleri ulaştırılıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2022 sosyal programlarından birisi de “Sanat Durakları” olarak isimlendiriliyor. Sanat Durakları isimli proje kapsamında kent genelinde okuma oranlarının/alışkanlığının arttırılabilmesi hedefleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Sanat Durakları” projesi kapsamında İzmirliler, kent genelinde yapacakları şehir içi ulaşımlarda önemli edebi eserleri ücretsiz bir şekilde okuyabilme şansına sahip oluyor. İzmir genelinde belirli noktalara yerleştirilen “Sanat Durakları” üzerinden toplu taşımayı kullanacak İzmirliler, duraktan İzmirkart kullanarak, dilediği bir edebi eseri ücretsiz bir şekilde alabiliyor. Alınan edebi eserler sayesinde İzmir’de toplu taşıma yolculukları daha keyifli ve daha eğlenceli hale getiriliyor. Ayrıca toplu taşıma ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor.

İzmir Sanat Durakları Hangileri?

Büyükşehir belediyesi tarafından “Sanat Durakları” kapsamında kent geneline yeni duraklar yerleştirildi. Proje kapsamında yerleştirilen “Sanat Durakları” sayısı şimdilik 10 adet ile sınırlıdır. Büyükşehir belediyesi, İzmirlilerden yoğun ilgi gören ve olumlu tepkiler alan “Sanat Durakları” projesi kapsamında 10 olan durak sayısını yakın bir zamanda daha da arttıracak. Böylelikle şehrin her yerinde İzmirliler, Sanat Durakları’ndan yararlanma şansına kavuşabilecek.
Sanat Durakları projesi kapsamında yerleştirilen 10 durak noktası ise şu şekilde;

  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
  • Karşıyaka Vapur İskelesi
  • Konak Vapur İskelesi
  • Bornova Metro İstasyonu
  • İzmir Sanat Merkezi Bahçesi
  • Eşrefpaşa Hastanesi
  • Konak Metro İstasyonu
  • Bostanlı Vapur İskelesi
  • Üçkuyular Metro İstasyonu
  • Yasemin Kafe

Şeklinde açıklandı. İzmirliler, bu duraklardan toplu taşımayı kullanmaları halinde ücretsiz bir şekilde yolculuk yapabilecek ve edebi eserlere ulaşabilecek. Proje kapsamında 650 adet kısa öykü, 300 adet şiir ve 100 karikatürden birisi İzmirkart ile ücretsiz bir şekilde satın alınabiliyor.