İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında da öğrencilere destek olmaya devam ediyor. İzmir’de yaşayan üniversite öğrencileri, büyükşehir belediyesi tarafından sunulan destek ödemeleriyle, eğitim giderlerini karşılayabiliyor. Büyükşehir belediyesi İzmirli üniversite öğrencilerine her eğitim öğretim dönemi için 3.200 TL tutarında üniversite destek ödemesi yapıyor. Peki büyükşehir belediyesi tarafından sunulan üniversite destek ödemesinden kimler yararlanabilir? Üniversite destek ödemesi başvurusu nasıl yapılır? Tüm detayları haberimizde!

İzmir’de Üniversite Öğrencilerine 3.200 TL

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2022-2023 eğitim öğretim dönemine yönelik olarak da eğitim desteği sağlanıyor. Çok uzun süredir büyükşehir belediyesi tarafından yürütülen sosyal desteklerden birisi olan üniversite destek ödemesi, kentteki ihtiyaç sahibi ailelerin üniversite eğitimi alan çocukları için yapılıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların üniversitede okuyan çocuğu bulunuyor ise her eğitim öğretim dönemi için 3.200 TL tutarında destek ödemesi gerçekleştiriyor.

Üniversite destek ödemesi kapsamında büyükşehir belediyesi tarafından ilk dönem ve ikinci dönem için olacak şekilde 2 taksitte ödeme gerçekleştiriliyor.  Destek programı koşulları kapsamında ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin eğitim dönemindeki ilk yarı için 1.200 TL ve ikinci yarı için 2.000 TL olacak şekilde ödeme alıyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Üniversite Destek Ödemesi Şartları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan üniversite destek ödemesinden yararlanabilmek için belirli şartlar aranmaktadır. Buna göre üniversite destek ödemesi programından İzmir’de ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların üniversitede eğitim gören çocukları yararlanabiliyor. Bu aşamada üniversite öğrencilerinin eğitim aldığı yüksek öğretim kurumunun İzmir’de bulunma zorunluluğu ise bulunmuyor. Böylelikle ailesinin ikameti İzmir’de olan ancak üniversite eğitimi için başka bir şehre gitmiş olan üniversite öğrencileri de bu destek ödemesinden yararlanabiliyor.

Büyükşehir belediyesi tarafından üniversite destek ödemesinin ilk kısmı olan 1.200 TL Aralık ayında gerçekleştiriliyor. İkinci kısım olan 2.000 TL ise Mart ayında gerçekleştiriliyor. Ödemeler hak sahibi olan üniversite öğrencilerinin hesaplarına otomatik olarak, ek bir işlem yapmalarına gerek olmadan ödenmektedir. Böylelikle İzmir Büyükşehir Belediyesi üniversite eğitimi gören ihtiyaç sahibi vatandaşların çocuklarının, eğitimlerine kesintisiz bir şekilde devam edebilmelerini sağlayacak maddi destekten faydalanmalarını sağlamayı hedefliyor.