İzmir’de yaşayanlar için büyük müjde. İzmir’ de elektrik dağıtım şirketi tarafından gerçekleştirilen yeni kampanyayla elektrik faturasının yarısı ödeniyor. Yeni kampanya kapsamında başvuruda bulunan ve ödemelerini QNB Finansbank ile yapan tüm İzmirlilere, elektrik faturasının yarısı iade edilecek. İşte Aydem Perakende ve Gediz Elektrik müşterilerinin faydalanabileceği elektrik fatura ödeme kampanyasının tüm detayları!

İzmir’de Elektrik Faturasının Yarı İade Ediliyor

Elektrik faturalarının gelen yeni elektrik zamları ve yanı sıra kademeli elektrik tarifesi dolayısıyla artması, vatandaşları mağdur ediyor. Her ay yüksek elektrik faturaları ödemek zorunda kalan vatandaşlara müjde İzmir’den geldi. İzmir ve bölgesinde faaliyet gösteren elektrik dağıtım şirketleri Aydem Perakende ve Gediz Elektrik şirketleri, duyurdukları yeni kampanyayla ödene elektrik faturasının yarısını geri iade ediyor.

İzmirliler, kampanya kapsamında elektrik faturası ödemelerini QNB Finansbank tarafından hizmete açılan “Kassa Finansbank” isimli e-cüzdan ödeme sistemi üzerinden ödediklerinde fatura tutarının yarısını iade alabiliyor.

Elektrik Faturasının Yarısı İade Edilecek

QNB Finansbank ile Aydem Perakende ve Gediz Elektrik şirketleri arasında sürdürülen anlaşma kapsamında uygulamadaki kampanya 30.06.2022 tarihine kadar devam ediyor. Bu tarihe kadar elektrik faturası ödemelerini QNB Finansbank’ın geliştirdiği ve hizmete açtığı “Kassa Finanbank” isimli e-cüzdan sistemi üzerinden ödemeleri gerekiyor. Ödemelerini Kassa Finansbank e-cüzdan üzerinden yapan İzmirliler, elektrik faturalarının 50 TL’ye kadar olan kısmını iade alabiliyor. Yani İzmirliler, maksimum 100 TL tutarındaki elektrik faturası Kassa Finansbank e-cüzdan ile ödediğinde, faturanın yarısı olan 50 TL’yi geri alabiliyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Kampanya 30 Haziran’a kadar geçerli olacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen İzmirlilerin, mutlaka Kassa Mobil uygulaması üzerinde yer alan e-Cüzdan hesaplarına para aktarımı yapıp, elektrik faturası ödemelerini buradan yapmaları gerekiyor. Elektrik faturası ödemelerinin yarısının geri iade edilebilmesi için mutlaka ödeme işlemlerinde Kassa Mobil uygulamasında yer alan e-cüzdan hesap bakiyesinin kullanılması gerekmektedir. Farklı bir ödeme sisteminin kullanılması halinde ise kampanya avantajlarından yararlanılamıyor. QNB Finasbank tarafından hizmete açılan Kassa Mobil uygulaması tüm cep telefonu ve tablet bilgisayarlara ücretsiz bir şekilde indirilerek, anında kullanılmaya başlanabiliyor.