İzmir'de yaşayan dar gelirli ailelere son duyuru yapıldı. Eğer sizler de asgari ücret ile ay sonunu zor getiriyorsanız İzmir Belediyesinden 3200 TL nakit desteği alabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal devlet anlayışı kapsamında İzmir'de yaşayan kentlilerinin birçok ihtiyacına yanıt vermeye çalışan belediyeler arasında yerini alıyor. Özellikle kentte yaşayan dar gelirli vatandaşların ya da ihtiyaç sahibi kişilerin desteklenmesi anlamında birçok projeye de imza atıyor. Son olarak Belediye, eğitim alanında da dev bir projeye girişti ve üniversite öğrencilerinin eğitim masraflarına destek sunmak için bir burs olanağı sunmaya başladı. Buna göre İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ailesi İzmir'de yaşayan üniversiteyi kazanmış 5.000 öğrenciye tam 3.200 TL tutarında bir burs ödemesi yapıyor. İşte İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden eğitime dev destek!

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Ailesi İzmir'de Yaşayanlar Alabiliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kentte yaşayan ve ihtiyaç sahibi hemşerileri için sunmuş olduğu desteklerden birisi de çocukları üniversiteydi kazanan aileler için. Belediye bu kapsamda ailesi İzmir’de yaşayan 5000 üniversite öğrencisi için eğitim desteği veriyor. Destek için yapılacak olan başvurular internet ortamı üzerinden yapılacak olup, başvuru için gerekli formlara bizizmir.com adresinden erişim sağlayabilirsiniz. Bu adresten ulaşabileceğiniz başvuru formunu doldurduktan sonra öncelikle başvurunuz değerlendirmeye alınacak. Değerlendirme sonucu olumlu olan öğrenciler, belediyeden eğitimleri süresince aylık olarak 400 TL tutarında burs alabilecek. Aylık 400 TL tutarında alınan burs toplamda ise yıllık 3.200 TL olarak sunuluyor.

Burstan Yararlanabilmek İçin Gerekli Kriterler

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin üniversite öğrencileri için sunmuş olduğu burstan yararlanabilmek için gerekli kriterler şu şekilde:

  • Bursa başvuru yapan öğrencinin ailesinin İzmir’de yaşaması,
  • Burs başvurusunda bulunan öğrencinin 18 ile 25 yaş aralığında olması
  • Öğrencinin eğitim için maddi olanaklarının kısıtlı olması ve desteğe ihtiyaç duyması,
  • Türkiye’nin her şehrinde aktif ve örgün eğitim veren ön lisans veya lisans programlarında öğrenci olmak,
  • Not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.00, 100 üzerinden ise en az 53 olması (Ancak üniversiteye yeni başlayan öğrencilerde burada belirtilen not kriteri aranmıyor. )
  • Burs başvurusu yapan öğrencinin sınıf tekrarı yapmamış olması,
  • Eğitim alınan üniversitenin devlet üniversitesi ya da yüzde 100 bursla kazanılan bir vakıf üniversitesi olması gerekiyor.

Eğer siz de bu koşulları sağlıyorsanız İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sunmuş olduğu bu eğitim bursundan yararlanabilirsiniz. Son olarak burstan haneden sadece bir öğrencinin yararlanabildiğini de belirtmek gerekiyor.