İzmir’de büyükşehir belediyesi kent sakinlerine yönelik sosyal belediyecilik hizmetlerine 2022 yılında da devam ediyor. Yepyeni projeler ile İzmirliler için günlük kent yaşamı içerisinde de sosyal belediyecilik hizmetlerinin avantajlarından yararlanma imkanı sunuyor. Özellikle de kent yaşamının en temel hususu olan toplu taşımayı ücretsiz bir şekilde kullanma imkanı sunuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Sanat Durakları” adlı projeyle birlikte artık kentte hem toplu taşıma ücretsiz oluyor hem de yolculuk boyunca edebi eserler okunabiliyor. İşte İzmir genelindeki Sanat Durakları ve projeye dair tüm merak edilenler!

İzmir’de Sanat Durakları ile Toplu Taşıma Ücretsiz

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya alınan tüm sosyal hizmet projeleri ile İzmirliler, sosyal yardımlardan her alanda yararlanabiliyor. Bu çerçevede 2022 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Sanat Durakları” adlı yeni sosyal belediyecilik projesi, İzmirlilere büyük bir avantaj sağlıyor.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Başlatılan yeni proje kapsamında İzmirliler, kent genelindeki “Sanat Durakları” ile toplu taşımayı ücretsiz bir şekilde kullanabiliyor. Hatta bu duraklardan yapılacak yolculuklarda edebiyat dünyasının en değerli isimlerinin eserlerini ücretsiz bir şekilde alarak, yolculuk boyunca okuyabilme imkanına sahip olabiliyor. Ücretsiz olan Sanat Durakları projesinden faydalanmak için ise İzmirlilerin sadece İzmirkart kullanmaları yeterli oluyor.

Büyükşehir belediyesi tarafından hazırlanan “Sanat Durakları” projesi ilk günden itibaren İzmirlilerden çok büyük bir ilgi gördü. Kentteki okuma oranlarını arttırırken, sosyal belediyecilik hizmetlerinin herkese ulaşmasını hedefleyen büyükşehir belediyesi, proje kapsamının gelecekte daha da genişletilmesini hedefliyor.

İzmir Sanat Durakları Nerede?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2022 yılında hayata geçirilen “Sanat Durakları” projesi henüz çok yeni olduğundan kent genelinde şuan için yalnızca 10 adetle sınırlı. Ancak büyükşehir belediyesi kent sakinlerinden de büyük ilgi gören Sanat Durakları sayısını en kısa vadede daha da arttırarak, kentin her yerine ulaşmasını sağlamayı hedefliyor. İzmirlilerin aktif olarak kullanabileceği Sanat Durakları ise şöyle;

  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
  • Karşıyaka Vapur İskelesi
  • Konak Vapur İskelesi
  • Bornova Metro İstasyonu
  • İzmir Sanat Merkezi Bahçesi
  • Eşrefpaşa Hastanesi
  • Konak Metro İstasyonu
  • Bostanlı Vapur İskelesi
  • Üçkuyular Metro İstasyonu
  • Yasemin Kafe