Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan ve merakla beklenen kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıya dair önemli açıklamalar yaptı ve bazı başlıklara değindi. Toplantıda Suriye’den koronavirüs tedbirlerine, ekonomiden fırsatçı esnaflara kadar birçok başlık aldı. İşte detaylar!

Suriye Bardağı Taşırdı

erdoğan 1

Kabine toplantısında sağlıktan eğitime, güvenlikten turizme kadar birçok konuya ilişkin değerlendirmeler yaptıklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’ye ilişkin şu ifadeleri kulandı: “Suriye'den ülkemize yönelik saldırıların kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır. Polislerimize yönelik son saldırı artık bardağı taşırmıştır. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacacağız. Bugün vefat eden İsmet Uçma'ya da Allah'tan rahmet diliyorum.

Salgın Tedbirlerine Devam

erdoğan 2-1

Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor

Diğer yandan koronavirüs önlemlerine ilişkin değerlendirmelerine de yer veren Erdoğan, gelişmiş ülkelerdeki zafiyet sorununa da dikkat çekti. Konuya dair; “Gelişmiş ülkelerin çoğundaki sorunun yönetim zaafiyetinden kaynaklandığı görülüyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin getirdiği hızlı karar alma ve etkin uygulama kabiliyeti sayesinde herkese teşekkür ediyorum. En büyük şükranı bu süreçte sabırla hep bizim yanımızda yer alan milletimize sunuyoruz. Biz milletimizle tam dayanışma içinde yolumuza devam ettik. Tüm kademeleriyle eğitimde de normalleşme adımlarını attık.” açıklamasında bulundu. Fakat salgın konusunda tedbirli yaşamaya devam edilmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, özellikle aşılamada hedeflenen sayıya ulaşılması gerektiğini de ifade etti. Son olarak bu konuya dair "Eskilerin korkulu rüya görmektense uyanık kalma evladır" sözünde işaret ettiği gibi ihtiyatlı şekilde yolumuza devam edeceğiz” dedi.