Avukat Umur Yıldırım, Ankara'da öldürülen üniversite öğrencisi Şule Çet ve Aleyna Çakır'ın kamuoyunda aylarca tartışılan davalarını üstlenerek isim yaptı. Hemen hemen her kadın cinayeti dosyasında adı geçen Umur Yıldırım, cesur ve duyarlı bir avukat olarak tanınıyordu. Ama onun da hakkında kadına karşı şiddet davası açıldı.

Eski Sevgiliden Darp Davası

Umur Yıldırım-1

Umur Yıldırım'ın eski sevgilisi ve yanında staj yapan Pelin S.'yi darp ettiği öne sürüldü. Birkaç gün önce polise başvuran Pelin S. ifadesinde, 1 yıl aynı evde yaşadıktan sonra çok tartıştıkları için ayrılmaya karar verdiklerini, evde tartışmaya devam ederken arkadaşlarının kendilerini yalnız bıraktığını ve tartışmanın ardından Yıldırım'ın kendisini darbettiğini ileri sürerek eski sevgilisini şikayet etti. 

"Kendime Çevirdim"

Umur Yıldırım

Kamuoyunu şaşkına çeviren darp soruşturmasıyla ilgili Umur Yıldırım da ilk ifadesini verdi. Pelin S. ile 10 yıldır sevgili olduklarını ve yanında stajyer avukatlık yaptığını söyleyen Umur Yıldırım, Pelin S. ile ayrıldıklarını daha sonra kendisinin ofise gelmediğini, ofis işlerini konuşmak için evine gittiğini söyledi. "Pelin S. ile mutfakta konuştuk. Bu konuşmada neden bu şekilde davrandığını, bu şekilde mutsuz ve güvensiz bir ortamda yaşamak istemediğimi, ofisin parasını aldığını ve iade etmediğini belirttim. Bu sürede en ufak bir tartışma veya ses yükselmesi dahi olmadı. Kendisi bunun üzerine salona doğru fırlayarak tarafıma küfredip 'Seni rezil edeceğim', 'Sana göstereceğim' diye tehditlerde bulundu. O sırada ben de salona geldim. Kendisine 'Bana mı diyorsun?' dedim, omuz ve saçından tutarak kendime çevirdim sonrasında elimi geri çektim. Sonrasında Pelin S. tarafıma tekme attı ve saçımı çekti" diyen Umur Yıldırım olayın bundan ibaret olduğunu söyledi. Öte yandan, Pelin S.'nin şikayeti üzerine Umur Yıldırım için 3 ay uzaklaştırma kararı çıkarıldı. 

Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki... Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki...