Türkiye’de kadın girişimcilerin desteklenmesi ve kadının iş dünyasındaki rolünün daha da arttırılması amacıyla özel teşvik programları uygulanıyor. Son yıllarda kadınlara sunulan hibe ve faizsiz kredi teşvikleriyle milyonlarca kadın, kendi işinin sahibi oldu. Halkbank 2022’de de kendi işini kurmak isteyen tüm yeni kadın girişimcilere destek oluyor. Kadın girişimciler, Halkbank’tan tam 275.000 TL’ye varan %0 faizli esnaf kredisi desteği!

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Halkbank Kadın Girişimci Faizsiz Kredi Desteği

Halkbank, tüm kadın girişimcilere %0 faizli esnaf kredisi desteğiyle büyük avantaj sağlıyor. Halkbank kadın girişimciler sıfır faizli esnaf kredisi kampanyası adıyla sunulan bu %0 faizli ticari kredi, KOSGEB destekli olarak sunulmaktadır. Bu çerçevede kadın girişimcilerin %0 faizli esnaf kredisi desteğinden yararlanabilmesi için belirli şartları sağlamaları gerekmektedir.

Halkbank’ın kadın girişimcilere sıfır faizli esnaf kredisi desteği 30 yaşını doldurmamış, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programını tamamlamış olan kadın girişimcilere 100.000 TL limitle sunulmaktadır. En az 1 yıldır ustalık belgesinin olduğu meslek grubunda son 1 yıl içinde işletme kurmuş olan kadın girişimciler ise 275.000 TL limitli olacak şekilde %0 faizli esnaf kredisi desteğinden faydalanabilmektedir.

Halkbank Kadın Girişimci Kredi Desteğini Kimler Alabilir?

Halkbank tarafından sunulan kadın girişimci faizsiz kredi desteğinden yararlanarak, kendi işletmesini kurmak için faizsiz kredi desteğine başvurularda belirli şartların sağlanması talep edilmektedir. Buna göre Halkbank kadın girişimci faizsiz kredi desteğine başvuru yapabilmek için;

  • 3308 sayılı Kanun çerçevesine faizsiz kredi başvurusu yapıldığı tarihte en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olunması,
  • Sahip olunan ustalık belgesinin ilişkili olduğu meslek konunda son 1 yıl içerisinde kendi adına işletme kurduğunun belgelenmesi,
  • KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programının tamamlanmış olması,
  • Projenin KOSGEB tarafından onaylanmış olması,
  • Başvuru tarihi itibariyle 30 yaşının doldurulmamış olması,

Şartlarının sağlanması gerekiyor. Bu şartları sağlayan kadın girişimciler, hemen Halkbank şubelerine giderek kadın girişimcilere özel sıfır faizli esnaf kredisi başvurusunda bulunabilmektedir. Kredi geri ödemelerinde faiz uygulanmamasının dışında esnaf ve sanatkarın mali yapısı, ödeme gücü ve faaliyet gösterdiği meslek kolunun özelliklerine göre çok uygun olacak bir ödeme planı sağlayan vade seçimi gerçekleştirilir.