İş dünyasında kadının yerini büyütmek ve genişletmek maksadıyla istihdam ve girişimlerde kadınlara özel teşvik paketleri sunuluyor. Devletin sağladığı kadınlara özel girişim destekleri sayesinde çok daha kolay ve uygun koşullarda yeni girişimlerde bulunabilmelerinin önü açılıyor. 2022’de de devam eden teşvik paketleri kapsamında Halkbank tarafından kadın girişimciye destek paketi sunuyor. Yüksek limitlerin yanı sıra faizsiz ve uygun geri ödemeli Halkbank destek paketlerinden faydalanılabiliyor.

Halkbank Kadın Girişimcilere Faizsiz 225.000 TL Kredi

Halkbank, kadın girişimciler için 225.000 TL limitli faizsiz kredi desteği sunuyor. Bu destek kredisi sayesinde kadınlar, yeni girişimlerde bulunabilme şansını yakalıyor. Yeni yatırımlar için sermaye arayışında olan kadınlara özel sunulan girişim destek kredisi Halkbank tarafından faizsiz şekilde sunuluyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Kadın girişimciler 225.000 TL’ye kadar limitli olan girişimci destek kredisinden faydalanabiliyor. Bu kredi kapsamında “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” alan 30 yaşını doldurmamış kadın girişimciler 100.000 TL faizsiz kredi kullanabiliyor.

Halkbank minimum 1 senelik ustalık belgesi sahibi olan ve belgesine uygun olan meslek kolunda son 1 yıllık süreçte yeni işletme açan kadın girişimciler içinde 225.000 TL girişimci destek kredisi sunuyor. Her iki girişimci destek kredisinde de sıfır faiz oranından ve çok uygun geri ödeme koşullarından yararlanılabiliyor.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisini Kimler Alabilir?

Halkbank tarafından KOSGEB desteği ile sunulan faizsiz kadın girişim destek kredisi kampanyasından faydalanabilmek için belirli şartların sağlanması gerekiyor. Buna göre faizsiz kadın girişim destek kredisi kampanyası koşulları;

  • Krediyi başvuru yapıldığı tarihte en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olunması(3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu’na uygun),
  • Minimum 1 yıllık ustalık belgesi ile ilgili meslek kolunda son 1 yıllık periyotta yeni işletme kurumlunu belgelemeli,
  • 30 yaşını doldurmamış olması,
  • KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlamış olması,
  • Projelerin KOSGEB tarafından onaylanması,

Şeklindedir. Bu koşulları sağlayan kişiler Halkbank aracılığıyla kadın girişimcileri desteklemeyi hedefleyen girişimci destek kredisinden faydalanabilmektedir. Yapılan başvuruların onaylanması durumunda girişime istinaden sağlanan girişimci destek kredisi limiti anında kullanıma hazır olur. Böylelikle kadın girişimciler, iş hayatında daha fazla aktif bir rol alabilme şansına sahip olabiliyor.