Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

İş dünyasında geçmiş dönemlerden beri kadınların rol alabilmeleri oldukça güç olabiliyor. Cinsiyetçi tutumun kronikleşmesinin bir sonucu olarak iş dünyasında kadınlar için çalışma alanlarının oluşturulması olanaksız oluyor. İş dünyasında kendisine yer edinen bir kadının, doğum veya hastalık gibi durumlarda işine geri dönebilmesinin karşısında ciddi zorluklar yaratılıyor. Bu yüzden kadınlar son yıllarda iş dünyasında çalışan statüsünde olmak yerine işveren statüsünde yer alabilmek için gayret gösteriyor. Ancak genel ülke ekonomisinin ve iş dünyasının durumu böyle bir atılım için kadınların karşısına sermaye gibi ciddi bir problem çıkartıyor.


İş dünyasında girişimci olarak yer almak isteyen güçlü kadınların arkasında ise Halkbank bulunuyor. “Önce Halk, Sonra Bankayız” sloganıyla yola çıkan Halkbank, Türkiye’deki kadın girişimcilerin ihtiyaç duydukları sermayeyi uygun koşullarla sağlıyor. Halkbank’ın kadın girişimciler için hazırladığı “Kadın Girişimci Kredi” paketiyle kadınların kuracakları işletmeler destekleniyor.

Halkbank’tan Kadın Girişimcilere Nakit Desteği

Türkiye’de kendi işini kurup, iş dünyasında yer almayı hedefleyen tüm kadınlar için Halkbank, Kadın Girişimci Kredi paketini uygulamaya aldı. Bankanın bu kredi kampanyasından ilk defa iş kuracak veya işini kurmuş olan tüm kadın girişimciler faydalanabiliyor.


Kadın girişimci, Halkbank’a başvuruda bulunarak kadın girişim kredi paketinden yararlanabiliyor. Halkbank, kadın girişimci kredisi ürününde ilk defa iş kuracak ve işini kurmuş olan kadın girişimciler için farklı kredi limitleri sunuyor. İlk defa kendi işini kurmuş kadın girişimciler 100 bin TL’ye kadar kredi limiti alabiliyor. Yeni iş kurmuş ve henüz ilk 6 ayını tamamlamış olan kadın girişimciler için ise 50 bin TL’ye kadar kredi limiti sunuyor.

Kadın Girişimciye 255 Bin TL Kredi Desteği

Halkbank ile KOSGEB arasındaki anlaşma kapsamında kadın girişimciler 0 faizli esnaf kredisi olan 225 bin TL girişimci kredi desteğini alabiliyor. Minimum 1 yıllık ustalık belgesi olan ve “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” sertifikası bulunan kadın girişimciler, son 1 yılda kurdukları işletme için kredi alabiliyor. Kadın girişimcilerin 30 yaşını tamamlamış olması ve ustalık belgesiyle ilişkili meslek kolunda işletme açmış olması şartları aranıyor. Bu şartları sağlayan tüm kadın girişimciler Halkbank şubelerine giderek, başvurularını yapabiliyor