Sabah kahvaltılarının vazgeçilmez lezzetlerinden ve özellikle de çocukların çok severek tükettiği pankek için harika bir tarif uygulamaya hazır mısınız? İşte sizler için sadece bir yumurta ile pamuk gibi pankek yapabilmeniz için gerekli olan malzemeler, tarifin yapım aşamaları ve püf noktaları!

Sadece 1 Yumurta İle Pamuk Gibi Pankek Tarifi İçin Malzemeler

Yalnızca bir yumurta ile sabah kahvaltınıza mükemmel bir pankek yapmak için öncelikle ihtiyacımız olan malzemeleri sıralamakta fayda var. Bunun için gerekli olan malzemeler şu şekilde:

  • 1 adet yumurta
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1 su bardağı süt
  • 1 su bardağı un
  • 1 çimdik tuz
  • 1 tatlı kaşığı sıvı yağ
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra artık yavaş yavaş pankekimizin yapım aşamalarına ve püf noktalarına geçebiliriz.

Sadece 1 Yumurta ile Pankek Yapımı

Yukarıdaki tüm malzemelerimizi hazırladıktan sonra artık yavaş yavaş pankek yapımı için izlemeniz gereken adımları açıklamaya başlayabiliriz. Bunun için öncelikle yukarıda saymış olduğumuz tüm pankek malzemelerini derin bir karıştırma kabına alarak tüm bunları pürüzsüz bir kıvam alana kadar güzelce çırpalım. Ancak çırparken hamurumuzda herhangi bir pütür kalmamasına dikkat edelim. Ardından pankekinizi pişirirken tavaya daha rahat dökebilmek için küçük harcınızı küçük bir pet şişeye koyabilirsiniz. Bu sizin pişirme aşamasını daha pratik bir şekilde uygulamanıza yardımcı olacaktır. Bu arada bir püf noktası daha vermek gerekirse pankek pişirirken bir pankek tavası kullanabilirsiniz. Ama eğer pankek tavanız yoksa normak tava da kullanabilirsiniz. pişirme aşamasında tavamızı ocağa alalım ve biraz ısıtalım. Sonra çok az miktarda yağ dökerek yağlı kağıt ile tekrar silelim ve az önce hazırlamış olduğumuz pankek hamurundan azar azar dökelim. Fakat bu aşamada harcı tavaya çok fazla dökmemeye gayret edelim. Üstleri göz göz olduktan sonra ince uçlu bir spatula yardımıyla arkalarını çevirerek diğer tarafında pişmesini sağlayalım. Ayrıca pişirme esnasında ocağımızın çok yüksek ateşte olmamasına da dikkat edelim. Pankekimizin her iki yönü de pembeleştikten sonra servis tabağına alalım ve yanına kahvaltılık çikolata, bal ya da meyve koyara kservis edelim.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Deneyenler için şimdiden afiyet olsun!