Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde meydana gelen servis kazasında hayatını kaybeden 5 öğrencinin cenazeleri törenle kaldırıldı.

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde önceki gün meydana gelen kazada öğrenci servisinde bulunan 5 öğrenci hayatını kaybetmişti. Kazada hayatlarını kaybeden 5 öğrenci dün Çatağıl köyünde toprağa verildiler.

İlkokul Bahçesinde Tören Düzenlendi

afyon cenaze

Önceki gün meydana gelen kazada 5 öğrenci hayatını kaybetmiş 4 öğrenci de yaralanmıştı. Çatağıl köyü yakınlarda meydana gelen kaza okul servisinin yol kenarındaki ağaçlara çarpması ile meydana gelmişti. Kazada hayatını kaybeden Alanyurt Ortaokulu öğrencileri İsmail Eser (11), Melisa Demirel (14), Nisa Eser (14), Teslime Eser (13) ve Damla Duran (11) isimli öğrenciler yine İscehisar’ın Çatağıl köyünde toprağa verildiler. Törende 5 tabut, çocukların doğduğu köydeki okulun bahçesine yan yana konuldu. Okulun müdür vekili Gülşen Şeyma Özdemir “Hepsi, her hal ve tavırlarıyla pırıl pırıl öğrencilerdi. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın, çok üzgünüz. Elimizden geldiğince velilerimizin ve kalan öğrencilerimizin yanında olmaya çalışıyoruz” dedi.

Servis Kapısı İple Bağlanıyordu

afyon1

Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor! Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor!

Kazadan yaralanmadan kurtulan ve gözaltına alınan servis minibüsü şoförü A.Ş. ise ‘taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak’ suçundan tutuklandı. Okul servisi kazasında hayatını kaybeden İsmail (11) ile Nisa Eser’in (14) halası Kadriye Tek, kazanın sefvisin aşırı hızlı gitmesinden kaynaklandığını iddia etti Tek ayrıca, “Servisin kapısı da iple bağlanıyormuş” dedi. Yine başka bir yakın olan Keziban Eser ise “Üç, dört gün önce minibüs buradan geçti. Öğrenciler içinde doluyken arabanın kapısı açıldı. Eşim bağırdı ‘Bir gün çocukları öldüreceksin’ dedi. Bizi hiç dinlemedi, uyardık” şeklinde ifade verdi.