Ülke genelinde etkisini sürdüren yoğun kar yağışlarıyla birlikte kış ayları sert yüzünü güçlü bir şekilde gösteriyor. Soğuk havaların ve kar yağışlarının yaşandığı bu dönemde Pandemi nedeniyle ekonomik kriz yaşayan vatandaşlar, temel ihtiyaçlarını karşılamakta dahi zorlanıyor. Vatandaşın ekonomik olarak dar boğazda olduğu dönemde soğuk havaların etkisi mağduriyetlerini daha da ileriye taşıyor. Pek çok kamu kuruluşu gibi belediyelerde hem kış hem de Pandemi nedeniyle mağdur olan vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyeleri, bu zorlu dönemde vatandaşların yanında oluyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kış Paketi Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ihtiyaç sahibi ailelere kış desteği paketi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara rahat nefes aldırıyor. Soğuk kış aylarında vatandaşın Pandemi nedeniyle karşılamakta zorlandığı temel ihtiyaçlarının karşılanması için destek paketi sunuyor. Bu destek paketi kapsamında vatandaşlar Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden içerisinde temel ihtiyaç ürünlerinin yer aldığı paketler alabiliyor.

Ankara Kara Kış Destek Paketi kapsamında ihtiyaç sahibi Başkent Kart kullanıcılarının kartlarına 500 T tutarında ödeme gerçekleştirdi. Ayrıca bu 4 aylık kış dönemi boyunca söz konusu ihtiyaç sahibi ailelere 2.150 TL olacak şekilde doğalgaz destek ödemesi de gerçekleştirilecek.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kış Desteği

Türkiye genelinde çoğu belediye gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından da ihtiyaç sahibi ailelere kış yardımı yapılıyor. Kış aylarının çetin ve zorlu şartlarında yaşamını idame ettirmekte güçlü yaşayan ihtiyaç sahibi aileler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yardım alabiliyor.

İBB tarafından sunulan destekler Sosyal ve Ekonomik Destek Programı adı altında farklı şekillerde sunuluyor. Sosyal yardım hizmetleri çerçevesinde İBB iştiraki olan işletmelerden vatandaşlara indirim ve ücretsiz ürün temini gerçekleştiriliyor. İBB Sosyal ve Ekonomik Destek Programı resmi sitesi üzerinden başvuruda bulunan vatandaşlar ihtiyaç durumlarına göre farklı destek programlarından faydalanabiliyor. Buna göre İBB bünyesinde bulunan Halk Ekmek, Halk Süt, Halk Bakkal, Beltur vb. işletmelerde önemli indirimlerden faydalanabiliyor. Ayrıca İBB ve İş Bankası arasındaki protokol ile İş Bankası üye işyerleri üzerinden de çeşitli indirimlerden yararlanabilmek mümkün oluyor.