Hayat pahalılığıyla mücadele edilen 2022 yılında vatandaşların bankalara borçları da artıyor. Hatta milyonlarca vatandaş bankalara olan borçlarını ödemeyi aksattıkları veya ödeyemedikleri için gecikmeye giriyor. Böyle olunca vatandaşın kredi sicili de olumsuz şekilde etkileniyor ve kredi notu düşüyor. Kredi sicili bozulan vatandaşların bankalara yapacakları yeni kredi başvuruları ise maalesef onaylanmıyor. Hayat pahalılığıyla mücadele edilen bu dönemde nakit ihtiyacı artan ancak kredi sicili bozuk olduğu için kredi kullanamayanlara müjdeli haber geldi. O bankalar sicili bozuk kişilere kredi kullandırıyor. İşte 2022 yılında kredi sicili bozuk kişilere onaylı kredi veren bankalar!

Fibabanka’dan Kredi Sicili Bozuk Olanlara 130.000 TL

Türkiye’nin önemli bankacılık kuruluşları arasında yer alan Fibabanka tarafından yapılan açıklamaya göre artık kredi sicili bozuk olanlarda kredi kullanabilecek. Bankalara olan kredi borçlarını ödeyemediği için kredi sicili bozulan vatandaşlar Fibabanka’ya başvuruda bulunarak, acil nakit ihtiyaçları için kredi kullanabiliyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Banka tarafından yapılan açıklamada kredi sicili bozuk olması fark etmeksizin tüm tüketicilere 130.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sunuluyor. Fibabanka tarafından sunulan kredi sicili bozuk olanlara yönelik 130.000 TL üst limitli ihtiyaç kredisine hemen başvuru yapılabiliyor. Başvuru işlemleri Fibabanka Çağrı Merkezi, Fibabanka resmi web sitesi ile birlikte mobil ve internet bankacılığı kanallarından da yapılabilmektedir. Bazı durumlarda tüketicinin şahsen Fibabanka şubelerine başvuru yapmaları da gerekebiliyor.

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren Fibabanka, 50.000 TL’ye kadar 36 ay vade, 50.001 TL ile 100.000 TL arasına 24 ay ve 100.001 TL ve üzerine ise 12 ay vade seçeneği sunuyor. Ayrıca Fibabanka’nın 130.000 TL üst limitli ihtiyaç kredisinde %2.19’dan başlayan faiz oranları uygulanıyor.

ING Bank’tan Kredi Sicili Bozuk Olanlara 25.000 TL

ING Bank, kara listede olmayan ancak kredi sicili bozuk olanlara 25.00 TL onaylı ihtiyaç kredisi veriyor. İpotek, kefil veya iyi kredi notu şartları olmadan verilen ihtiyaç kredisinden kredi sicili bozuk olan vatandaşlarda yararlanabiliyor. Üstelik 25.000 TL üst limitli ihtiyaç kredisine 36 aya varan vade imkanı sunuluyor. Ayrıca kredi sicili bozuk olan tüketicinin rahatlıkla ödeme yapabileceği bir ödeme planı avantajlı faiz oranları üzerinden oluşturuluyor.