Sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde ülkelerin yüksek enflasyon rakamlarıyla mücadele etmeye başladığı 2022’de vatandaşlarında temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk yaşamaları görülüyor. Bankalardaki kredi borçları nedeniyle kredi notu düşen kişilerde artık kredi çekebilecek. Düşük kredi notu olanlara kredi veren bankalar sayesinde artık acil nakit ihtiyaçları ciddi bir sorun olmaktan çıkıyor. İşte Türkiye’de kredi notu düşük kişilere hangi bankalar kredi verir? Tüm detayları haberimizde!

Temel giderlerin dahi karşılanmasında zorlanılan bu dönemde bankalara borçlu sayısı da sürekli artıyor. Bankalara kredi veya kredi kartı borcu olan ve gecikmeye düşen kişi sayısında ciddi artışlar yaşanıyor. Bu artışlarda doğal olarak vatandaşların kredi sicillerini olumsuz şekilde etkiliyor. Bunun sonucunda ortaya çıkan yeni acil nakit ihtiyaçları için bankaya başvurduklarında düşük kredi notu nedeniyle ret yanıtı alıyor. Ancak Türkiye’de bazı bankalar tarafından vatandaşın kredi notuna bakılmaksızın kredi kullanımı da sağlanabiliyor. Böylelikle kredi notu düşük olanlarda kredi çekebiliyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de bazı bankacılık kuruluşları, düşük kredi notu olan kişilere de kredi kullandırabiliyor. Kredi notu değerlendirmesine tabi tutmayan bu bankalardan bazıları gelir belgesi talep edilebildiği, bazıları gelir belgesiz, kefilsiz kredi kullanımı sağlıyor.

Ziraat Bankası 50.000 TL Kredi

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası dikkat çekiyor. Türkiye’nin en büyük bankacılık kuruluşu Ziraat Bankası tarafından 18 yaşını doldurmuş ve son 6 aydır sigortalı olarak çalışan tüm bireylere kredi notu düşük olsa dahi 50.000 TL’ye kadar kredi kullanımı desteği sağlamaktadır. Bununla birlikte bazı Ziraat Bankası şubeleri tarafından bu şartlar altındaki kişilerde kefil talebi olabildiği biliniyor.

Vakıfbank 60 Ay Vadeli Kredi Desteği

Bir diğer kamu bankası Vakıfbank’ta son 12 aydır sigortalı olarak çalıştığını belgeleyebilen kişilere kredi notu düşük olsa dahi düşük faiz oranlarıyla tam 60 ay vadeli kredi desteği sunuyor.

Garanti BBVA 40.000 TL Kredi Limiti

Düşük kredi notu olanlar için kredi veren bankalardan birisi de Garanti BBVA’dır. Garanti BBVA, son 3 aydır sigortalı olarak çalıştığını belgeleyen kişilere 40.000 TL’ye kadar kredi kullanımı sağlamaktadır.