Karadeniz'e Şiddetli Yağmur İstanbul'a Süper Hücre Uyarısı! Vatandaşlar O Felaketlere Karşı Uyarıldı

Günlerdir ülke çapında meydana gelen orman yangınları, sel ve heyelan felaketlerine bir yenisi daha mı ekleniyor? Yetkililer o bölgeleri uyardı

Güncel 11.08.2021 - 17:00 11.08.2021 - 17:21 Ayşe Gül Sandıkcıoğlu

Bir süredir orman yangınları, hemen ardından da deprem ve sel felaketleri ile karşı karşıya kaldıktan sonra yeni bir uyarı da Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden geldi. Meterorolojiden gelen son uyarılara göre Trakya ve İstanbul açıklarında süper hücre oluştuğu bildirildi. Görüntüleri radara yansıyan süper hücrenin İstanbul merkezinde değil ancak Çorlu, Çerkezköy, Silivri, Büyükçekmece bölgelerinde hareketlenebileceği bildirildi. 

Meteoroloji Uyardı

sel

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan son değerlendirmeler sonucunda; kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış beklenen yerler olarak Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batı bölümü ile Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Adana’nın kuzey bölümü, Osmaniye, Kahramanmaraş, Muş, Van’ın doğusu, Hakkari’nin kuzeyi ve Adıyaman çevreleri bildirildi.

Bu İller Dikkat!

yıldırım

Yukarıdaki yağış tahminlerinin yanı sıra meydana gelecek olan yağışların Karadeniz kıyıları ile Tokat, Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sinop, Samsun ve Ordu çevreleri ile Kastamonu'nun kuzeyi ve Bartın'ın doğusunda ise yağışların yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken özellikle yağışların kuvvetli ve şidetli olacağı illerde yaşayanlar ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, dolu yağışı, heyelan, kuvvetli rüzgar ve fırtınalara karşı uyarıldılar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@