Myrtle Corbin. Dünyadaki belki de en ilginç bedenlerden birisine sahip olan kişi. Tam 4 ayağı ve a adet rahmi olan Myrtle Corbin, kendi organlarının haricinde gelişememiş olan ikiz kardeşinin de bedenini taşıyor. 1868 yılında Amerika'da dünyaya gelen Corbin, gören herkesin şaşkınlıkla baktığı ve bugünlerde de birçok kişinin internet üzerinden araştırdığı isimlerden birisi. İşte Myrtle Corbin'e ilişkin ilginç detaylar ve merak edilen hayatı!

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Kardeşinden Parçalarla Dünyaya Geldi

Tam adı Josephine Myrtle Corbin olan ve dünyanın en ilginç bedenine sahip olan Corbin, 1868 yılında Amerika'nın Tennese şehrinde dünyaya geliyor. Anne karnında gelişemeyen ikiz kardeşinin bedeninin bir kısmı ile birlikte dünyaya gelen Corbin, herkesi şok eden bir biçimde 4 ayaklı ve 2 rahimli olarak doğuyor. 1880 yılında yapılan bir nüfus sayımında bedensel farklılığı fark edilen Corbin, bu sayımdan sonra artık birçok kişi tarafından bilinmeye başlıyor.  Bu durum ilk olarak, 1880'de yapılan nüfus sayımında insanların dikkatini çekti. Ancak Myrtle Corbin her ne kadar 4 ayaklı ve 2 rahimli doğmuş olsa da sahip olduğu tüm ayaklar kendisine ait değildi. Çünkü henüz anne karnında iken ikiz bir kardeşi vardı ancak kardeşi onun kadar şanslı değildi. Çünkü yeterince gelişememişti. Yalnızca belden aşağısı gelişen ikiz kardeşinin ayaklarını da doğumda beraberinde getiren Myrtle Corbin böylelikle 4 ayaklı ve 2 rahimli doğmuştu.

5 Çocuğu Oldu Ama Nasıl?

Bu arada ilginç olan konulardan birisi ise Myrtle Corbin'in kardeşine ait olan ayaklarını da kontrol edebiliyor olmasıydı. Gerçi onları kontrol etmek için epey uğraş veren Corbin, o ayakları yürümek için kullanamıyordu. Bu özelliği ile oldukça ünlenen Cobin, sirklerde çalışarak haftalık 450 Dolar kazanabiliyor ve bu esnada da yavaş yavaş Tıp dünyasının ilgisini çekmeye başlıyordu. Diğer yandan bir diğer ilginç konu ise Myrtle Corbin'in tam 5 çocuğa sahip olması ancak bu çocukların 3 tanesini kendi rahmi ile diğer 2 tanesini ise kız kardeşine ait rahimle doğurmuş olmasıydı. Yaşadığı o yıllarda hem Amerika'da hem de dünyada büyük ilgi ve şaşkınlıkla izlenen Myrtle Corbin, son zamanlarda yeniden aynı popülerliği ve merakı kazanmaya başlamış durumda.