ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Nüfus yoğunluğunun yanı sıra ilginç birçok olayın vuku bulması ile sürekli gündemde olan Hindistan'da yine akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı. Hindistan'da yaşayan 32 yaşında bir adam şiddetli karın ağrısı ve mide bulantısı nedeniyle hastaneye gitti. Buraya kadar her şey olağan görünüyor biliyoruz. Ardından anında ameliyata alınan hastanın ameliyat sonucunda midesinden çıkanlarsa görenlerde büyük bir şaşkınlık yarattı. İşte Hindistan'ın Raichur bölgesinde bulunan Hanagal Shree Kumareshwar Hastanesinde yaşananlar ve ameliyata alınan Dyamappa Harijan'ın midesinden çıkartılanlar!

Bu Kadarı da Olmaz Dedirtti!

Hindistan'ın Raichur bölgesinde bulunan Hanagal Shree Kumareshwar Hastanesine şiddetli karın ağrısı ve mide bulantısı, istifra şikayetleri ile başvuran Dyamappa Harijan, yapılan muayene ve röntgen çekimlerinin ardından hızlı bir şekilde ameliyata alındı. 32 yaşındaki Harijan, doktorların muayene ve röntgenle görüntülemelerinin ardından ameliyata alınınca, operasyon sonucunda midesinden tam 187 tane bozuk para çıkartıldı. Harijan hakkında yapılan incelemeler esnasında, sırasında son iki üç aydır sürekli bozuk para yuttuğu ortaya çıktı. Yuttuğu bozuk paralar nedeniyle artık katlanılamaz bir karın ağrısı yaşamaya başlayınca hastaneye gelen kişi apar topar ameliyata alındı. 32 yaşındaki Harijan'ın midesinden çıkartılan 187 adet bozuk paranın yaklaşık olarak 1 buçuk kilo ağırlığında olduğu not edildi.

Nedeni Psikolojik Bir Rahatsızlıkmış

32 yaşındaki Dyamappa Harijan'ın neden bozuk para yuttuğuna ilişkin ise hastanede çalışan uzman dokorların bir teorisi var elbette. Doktorlara göre, Harijan'ın psikolojik bir rahatsızlıktan dolayı bozuk para yuttuğu düşünülüyor. Hatta hastanın ameliyatına giren Hanagal Shree Kumareshwar Hastanesi doktorlarından birisi olan Doktor Eshwar Kalaburgi, kişinin şizofreni hastası olduğunu ve bu konuda tedavisine devam edileceğini bildirdi. Hindistan'da buna benzer bir olay daha önce de yaşanmıştı. Daha öncesinde de ameliyat yapan cerrah Dr. Rakesh Khurana The National, hastasının midesinden çatal kaşık sapları çıkarmıştı. Doktor konu ile ilgili vermiş olduğu bir demeçte, “Hastanın midesinde bu kadar çok kaşık görünce şoke olduk. 63 tane kaşık sapı vardı. Yaklaşık 35 yıllık meslek hayatımda böyle bir vaka görmedim… Nadir tıbbi vakalardan biri” demişti. Bu vaka içinse Doktor Khurana, hastanın pika olarak bilinen ve kişinin kendisini kömür, metal, kil veya toprak gibi gıda dışı maddeleri yemeye zorlamasına neden olan psikolojik bir durumla karşı karşıya olduğunu söylemişti.