Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Hangimiz kalın kaşlara ve kirpiklere sahip olmak istemeyiz ki. Bunun için elbette piyasada birçok kozmetik ürün bulunuyor. Ancak ne bu ürünlere çok fazla para vermenize gerek var ne de geçici yollarla ve doğal olmayan yollar kullanmanıza. Size vereceğimiz bazı yöntemler sayesinde siz de daha gür ve belirgin kaş ve kirpiklere sahip olabilirsiniz. İşte sizler için kaş ve kirpiklerinizi gürleştirecek tarifler ve uygulama yöntemleri!

Çemen Otu Serumu

Aynı şekilde saçların da uzamasına ve gürleşmesine yardımcı olan çemen otu ile kaş ve kirpiklerimizi de gürleştirebiliriz. Bunun için ihtiyacımız olan malzemeler;

  • Yarım bardak Hindistan cevizi yağı
  • 3 yemek kaşığı çemen otu tohumu tozu

Bu iki malzemeyi iyice karıştırdıktan sonra üzerine bir bez sararak yaklaşık olarak 10 dakika boyunca kaynatıp soğumaya bırakalım. Süz, serum hazır. Küçük bir şişeye koyarak her gece yatmadan önce kaş ve kirpiklerinize sürebilirsiniz.

Çemen Otu Maskesi

Çemen otu maskesi için çeyrek bardak çemen otu tohumunu 1 gece boyunca suda bekletip karışımı macun kıvamına getirelim. Maskeyi kaşlarınıza kolaylıkla uygulayabilir ve 30 ila 40 dakika gibi kaşlarınızda bekletebilir, haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Hint Yağı

Karite Yağı

Gür saç ve uzun kirpik isteyenler için birebir yağlardan birisidir. Saç ve kirpik uzamasını destekleyen vitamin içeriğine sahip olan karite yağını her gece kullanabilirsiniz. Parmaklarınızın arasında ısıtıp eriterek kullanacağınız karite yağını kaş ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Gece yatmadan yağabileceğiniz bu uygulamayı durulamaya da gerek yok.

Yeşil Çay

Kaş ve kirpik uzamasına yardımcı olan antidoksan içeriği işle yeşil çay da mucizeler yaratan bir diğer doğal yöntem. Bunun için 1 çay kaşığı taze yeşil çay yaprağını sıcak suyla demleyin. Ve su soğuyunca kaş ve kirpiklerinize sürün. Dilerseniz 40 dakika sonra yıkayabilirsiniz. Ama gece boyunca bekletmek daha verimli bir sonuç sağlar.

Aloa Vera

Aloa vera jelini 3 - 4 çay kaşığı E vitamini yağı ile karıştırıp kaş ve kirpiklerinizi uzatabilir, güçlendirebilirsiniz. Her gün yatmadan önce kaş ve kirpiklerinize pamuklu çubuk ile uygulayabilirsiniz.
Bunun yanı sıra aloa vera yaprağını iyice yıkayıp küp küp doğrayalım. Diğer yandan yarım kase eritilmiş Hindistan cevizi yağına ekleyelim ve 5 - 10 dakika kadar sıcak su ile dolu bir kapta beklettikten sonra yağı süzelim. Her gece yatmadan uygulayabilir ve sabahları ılık su ile yıkayabilirsiniz.