Katar’da düzenlenen Dünya Kupası tüm hızıyla devam ediyor. Son 16 bileti alan takımların belirlendiği son grup maçlarına devam ediliyor. Türkiye’de TRT ekranlarından yayınlanan Dünya Kupası’nda ilginç bir olay yaşandı. TRT’de Kanada ile Fas arasında oynanan grubun son maçını anlatan spiker devre arasında değişti. Yaşanan olayın detayları haberimizde!

TRT Spikeri Hakan Şükür’ü Andı

TRT ekranlarında yayınlanan Dünya Kupası’nda ilginç bir olay yaşandı. TRT’de yayınlanan Kanada ile Fas arasındaki mücadelenin anlatımını deneyimli spiker Alper Bakırcıgil yapıyordu. Ancak maçın devre arasından sonra spikerin değiştiği fark edildi.

Henüz karşılaşmanın 4.dakikasında Fas’lı oyuncu Ziyech tarafından atılan golün ardından spiker, Dünya Kupası’nın en hızlı gölünü hatırlattı. Golün çok erken gelmesine karşın Dünya Kupası’nda atılan en erken golün Türkiye’ye ait olduğunu belirtti. Ancak spiker Alper Bakırcıgil, bu hatırlatmayı yaparken Dünya Kupaları’nın en erken golünün halen Hakan Şükür’e ait olduğunu belirtti. Bu söylemi üzerine Bakırcıgil, maçın devre arasına kadar anlatıma devam etti ve maçın ikinci yarısında yerini Cüneyt Kıran’a bıraktı.

Hakan Şükür FETÖ Üyesi

Deneyimli spiker Alper Bakırcıgil’in bahsettiği Hakan Şükür, 15 Temmuz Darbe girişimini düzenleyen FETÖ terör örgütü üyeliğiyle biliniyor. Türkiye’de hakkında yakalama kararı bulunan ve kaçak olan Hakan Şükür, ABD’de yaşıyor. Bakırcıgil’in bu hatırlatmayı yapmasının ardından sosyal medyadan büyük tepkiler çekmişti.

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Ünlü spikerin FETÖ üyesi Hakan Şükür’den bahsetmiş olmasına sosyal medyada kullanıcılar tepki gösterdi. Türkiye’nin resmi devlet televizyonunda böyle bir olayın yaşanması ise kabul edilemezdi. Bunun üzerine deneyimli spikerin maçı ancak devre arasına kadar anlatmasına müsaade edildi. Maçın devre arasına girmesinden sonra ünlü spiker yerini Cüneyt Kıran’a bıraktı. Böylelikle Kanada ile Fas arasındaki mücadelenin ikinci yarısını Cüney Kıran sundu.

Spikerin İşine Son Verildi

Yaşanan olayın ardından bir süre sonra deneyimli spiker Alper Bakırcıgil, sosyal medya hesabından bir açıklama paylaşımında bulundu. Deneyimli spiker, uzun yıllardır sürdürdüğü TRT spikerlerinden çıkartıldığını ve her güzel şeyin bir sonunun olduğunu belirtti. Böylelikle deneyimli spikerin, TRT ile ilişiği de kesilmiş oldu.